RESULTATLISTA
Lida Loop 2008-06-08 - Arrangör Tullinge SK
       
Klass: Damer Elit Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 19 st Startande: 18 st Utgått: 2 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 1015 SNIHS Kajsa IK Jarl 0:51:28 1 1:48:11 1 2:41:18 0:00:00
2 1019 MYERSCOUGH Hannah Trosa Vagnhärad CK 0:52:59 3 1:50:31 2 2:41:32 0:00:14
3 1004 THOMASSON Martina Ulricehamns CK 0:56:00 8 1:53:40 4 2:45:55 0:04:37
4 1014 LIDQVIST Therese Mjölby CK 0:53:00 4 1:52:14 3 2:52:56 0:11:39
5 1012 THOMASSON Cecilia Vértex CK 0:55:11 6 1:56:39 5 2:53:33 0:12:15
6 1002 KRISPINSSON Malin Västerås CK 0:55:10 5 2:00:39 7 2:59:45 0:18:27
7 1007 SPEARING Nadine Trek / xcracer.com 1:00:58 11 2:07:53 11 3:03:07 0:21:49
8 1003 RYDLUND Malin Hässleholms CK 0:56:05 9 2:01:26 8 3:03:14 0:21:56
9 1018 MILLS Emma Team Sportia CK Karlskoga 0:55:58 7 1:59:32 6 3:06:21 0:25:03
10 1005 NILSSON Martina Falu CK 0:58:09 10 2:06:17 9 3:06:26 0:25:08
11 1016 WICKHOLM Chanida Team Jaguarverken 1:00:59 12 2:07:41 10 3:08:47 0:27:29
12 1010 LARSEN Lisa Sundbybergs IK 1:02:37 14 2:15:57 13 3:20:34 0:39:17
13 1011 LARSEN Märta Sundbybergs IK 1:02:36 13 2:14:51 12 3:25:35 0:44:17
14 1017 LIIVANMÄE Stina CK Danion 1:07:50 17 2:23:19 15 3:30:12 0:48:55
15 1006 WIKLUND Maria CKC4 1:04:51 16 2:23:26 16 3:31:31 0:50:13
16 1013 SOUNPERÄ Tuulikki Motala aif ck 1:04:11 15 2:20:18 14 3:39:32 0:58:15
1008 BERGLUND Ann IK Hakarpspojkarna 2:12:41 18 DNF
1001 ERLANDSSON Åsa Subaru Gary Fisher/ Varbergs MTB 0:52:02 2 DNF
1009 EDVARDSSON Angelica IK Jarl Rättvik DNS
       
Klass: Herrar Elit Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 82 st Startande: 78 st Utgått: 8 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 3 ÖSTE MACDONALD Max Tullinge SK 0:45:06 2 1:33:25 2 2:16:44 0:00:00
2 19 BLECKUR Lars IK Jarl 0:45:11 3 1:33:31 6 2:16:46 0:00:02
3 23 WESTERGREN Jens Nishiki / Falu CK 0:45:21 7 1:33:31 5 2:16:50 0:00:06
4 1 ERIKSSON Daniel Team Focus / Trosa Vagnhärad CK 0:45:05 1 1:33:19 1 2:16:58 0:00:14
5 15 PALMBERG Magnus Ok Hammaren/Sandvikens byggm. 0:45:22 8 1:33:29 3 2:18:07 0:01:23
6 17 BERGKVIST Mathias Almby IK 0:45:12 4 1:33:30 4 2:20:09 0:03:25
7 7 SALOMONSSON Mikael Åsarna IK/Pedalogerna.com 0:46:51 11 1:37:52 11 2:22:07 0:05:23
8 2 EKSTAM Oscar Falu CK 0:48:05 23 1:37:53 12 2:22:21 0:05:37
9 14 EDIN Fredrik Maltes/ GIH/ Spårvägen 0:45:20 6 1:37:51 10 2:22:28 0:05:45
10 22 ANDERSSON Niclas Kolmården MTB 0:46:53 13 1:37:49 8 2:22:36 0:05:52
11 29 CARLSSON Stefan Västerviks CK 0:47:06 14 2:25:14 0:08:30
12 78 ÖIJER Henrik Falun 0:45:20 5 1:37:39 7 2:26:06 0:09:22
13 6 WINDISCH David Nässjö CK 0:48:01 22 1:40:16 15 2:27:40 0:10:56
14 18 SVÄRM Fredrik Borensbergs IF Cykel 0:47:59 20 1:40:17 16 2:27:44 0:11:00
15 25 MALMBERG Oskar Tullinge SK 0:46:49 9 1:39:43 14 2:27:46 0:11:02
16 24 A. SKANTZE David Tullinge SK 0:46:50 10 1:39:39 13 2:27:54 0:11:10
17 20 BYHLINDER Oskar IK Jarl 0:46:52 12 1:37:50 9 2:27:55 0:11:11
18 75 KARLSSON Nisse CK Ceres 0:47:45 16 1:42:06 18 2:29:01 0:12:17
19 5 FREDRIKSSON Lennie CSK Ludvika 0:48:41 27 1:42:10 19 2:30:16 0:13:32
20 35 HAMMARLUND Jimmy Sandvikens CK 0:48:12 25 1:42:13 21 2:31:30 0:14:46
21 12 JÖNSSON Emil Team Trimtex/Commencal 0:47:36 15 1:41:20 17 2:32:10 0:15:27
22 72 BENGTSSON Glenn Sandviken CK 0:49:37 31 1:43:16 23 2:32:37 0:15:54
23 21 BENGTSSON Hjalmar Spårvägen / Pedalogerna 0:48:20 26 1:42:16 22 2:33:02 0:16:18
24 81 DROTZ Martin Mjölby CK 0:49:39 32 1:43:16 24 2:33:18 0:16:35
25 54 KJELLDAHL Marcus Uddevalla CK 0:48:05 24 1:42:13 20 2:33:28 0:16:44
26 31 HJÄRTSTRÖM Mathias CK Hymer 0:49:28 30 1:43:57 26 2:34:38 0:17:54
27 27 AXMAN Filip Västerås CK 1:44:15 75 2:35:06 0:18:22
28 43 GROTH Martin Stockholm 0:50:33 34 1:46:09 28 2:36:42 0:19:58
29 26 OSKARSSON Mikael Gävle CA 0:49:26 29 1:45:14 27 2:38:32 0:21:48
30 80 AXELSSON Kalle Mjölby CK 0:47:58 19 1:43:42 25 2:38:46 0:22:02
31 69 HAMMARSTRÖM Tommy IK Jarl 0:51:15 36 1:48:23 30 2:39:36 0:22:52
32 38 ERIKSSON Joakim CK-Filip 0:51:31 37 1:48:09 29 2:40:21 0:23:37
33 13 BRYNTESSON Robin Team Trimtex/Commencal 0:52:40 42 1:49:02 33 2:41:20 0:24:36
34 82 KARLSSON Andreas Trosa Vagnhärad CK 0:47:59 21 1:51:40 40 2:41:22 0:24:38
35 8 WIRENSTEDT Paul Åstorps CK 0:47:46 17 1:50:48 36 2:41:33 0:24:49
36 71 SVANEBO Andreas Sundsvallscyklisterna 0:47:47 18 1:48:54 31 2:41:50 0:25:06
37 77 HOLMBERG Mattias Uddevalla CK 0:50:45 35 1:48:55 32 2:43:55 0:27:11
38 28 ÖSTMAN Mattias Wäsby Mtb 0:52:03 38 1:50:40 35 2:44:11 0:27:27
39 36 JOHANSSON Tobias Olofström 0:52:48 45 1:51:13 39 2:44:27 0:27:43
40 33 SANDBERG Jimmy Falkenbergs ck 0:52:40 43 1:51:55 41 2:45:34 0:28:50
41 68 HORVATH Gergö Varbergs MTB 0:52:55 47 1:51:09 38 2:45:48 0:29:04
42 10 UUSITALO Fredrik Team Trimtex/Commencal 0:52:22 39 1:49:33 34 2:45:55 0:29:11
43 32 HÖGLUND Johan Wäsby CK 0:52:57 48 1:51:06 37 2:46:46 0:30:03
44 30 OLOFSSON Pär OK Hammaren MTB 0:54:46 54 1:54:12 46 2:47:22 0:30:38
45 61 DAHLBOM Erik Team Cykloteket / Ck valhall 0:50:30 33 1:53:07 43 2:49:12 0:32:28
46 74 HOLMBERG Dan UCK 0:53:01 49 1:54:13 47 2:49:16 0:32:32
47 49 STRÖMBERG Isak Team Cykloteket/CK Valhall 0:54:24 51 1:56:15 49 2:49:17 0:32:33
48 65 WILHELMSSON Mathias IF Thor 0:54:21 50 1:54:11 45 2:50:16 0:33:32
49 16 PAULSSON Patrik CK C4 / Team Trek MC-Center 0:49:07 28 2:01:21 55 2:51:52 0:35:08
50 34 ERIKSSON Sevon Uppsala CK 0:55:42 56 1:56:24 50 2:53:24 0:36:40
51 37 NOGÉUS Johan Uddevalla CK 0:52:39 41 1:53:36 44 2:53:51 0:37:07
52 41 KARLSSON Thomas Spårvägen CF 0:55:00 55 1:57:56 52 2:54:22 0:37:39
53 73 FREDHOLM Mats Ljudals CK 0:52:51 46 1:53:02 42 2:55:46 0:39:02
54 47 LUNDBERG Jonas IK Hakarpspojkarna 0:54:37 53 1:56:41 51 2:57:26 0:40:42
55 60 HELLBERG Magnus Team Cykloteket 0:57:26 60 1:59:43 53 2:57:49 0:41:05
56 55 HELLSTRÖM Alexander Bålsta CK 1:01:44 71 2:06:40 63 3:00:44 0:44:00
57 76 PETREN Jonny Roots Rider 0:57:54 62 2:02:02 57 3:02:01 0:45:17
58 79 STRAND Mikael Landskrona CK 0:59:37 66 2:05:17 60 3:03:35 0:46:51
59 53 STRANNING Henrik CK UNI 0:57:14 59 2:03:00 59 3:03:38 0:46:54
60 46 KARLSSON Mikael Wäsby Mtb 0:58:04 63 2:02:38 58 3:04:13 0:47:29
61 62 JOHANSSON Pontus Team Cykloteket / Ik Jarl 0:57:06 58 2:01:48 56 3:04:45 0:48:01
62 59 HULT Martin Team Cykloteket 0:59:39 67 2:06:11 61 3:05:38 0:48:54
63 45 STRANDBERG John S3 Soif 0:56:06 57 2:00:15 54 3:06:19 0:49:35
64 58 GÅRDER Jonas Polarpuls.com 1:06:27 74 2:09:16 65 3:06:25 0:49:42
65 57 JOHANSSON Markus Hisingens CK 1:00:48 69 2:06:21 62 3:07:23 0:50:40
66 70 MATTSSON Mikael Spårvägen CF 0:59:05 65 2:08:26 64 3:14:07 0:57:23
67 67 BERGQUIST Rasmus Fellows 1:04:06 73 2:16:38 68 3:19:54 1:03:10
68 66 BERGQUIST Patrik Täby MTB 1:04:04 72 2:16:07 67 3:19:54 1:03:10
69 63 HENNIG Robin Ramnäs CK 1:00:28 68 2:09:26 66 3:24:16 1:07:32
70 44 RÖDIN Erik Hässelby 1:01:36 70 3:47:42 1:30:58
11 BYSTRÖM Fredrik Team Trimtex/Commencal 0:52:36 40 DNF
40 ELIASSON Mikael Åsarna IK MTB 0:58:07 64 3:03:25 69 DNF
50 GUNNARSSON Jonas Varbergs MTB 0:54:36 52 DNF
56 GUSTAFSSON Johan Ulricehamns CK 0:57:42 61 DNF
4 HÄGGQVIST Micke Ghost Sweden DNF
39 ISRAELSSON Simon Sandvikens CK DNF
48 JOHANSSON Karl Skövde CK 0:52:42 44 1:55:06 48 DNF
9 VICTORIN Jonas Almby IK DNF
52 EKLÖF Johan Spårvägen CF DNS
64 KARLSSON John Karlsborg DNS
51 O BRIEN Dave imbrc DNS
42 OLSSON Andreas Åstorps CK DNS
       
Klass: Damer Juniorer Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 1 st Startande: 1 st Utgått: 0 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 2002 TYLLMAN Linn Länna Sport CK 0:57:58 1 2:06:35 1 3:10:36 0:00:00
       
Klass: Herrar Juniorer Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 12 st Startande: 12 st Utgått: 2 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 2201 DAHLSTRÖM Jesper Kolmården MTB 0:46:52 1 1:37:57 1 2:22:26 0:00:00
2 2202 HELLBERG Stefan Åstorp CK 0:49:31 2 1:43:57 2 2:33:50 0:11:24
3 2203 FILIPSSON Martin CK Antilopen 0:57:09 6 1:56:18 5 2:46:05 0:23:39
4 2211 JONSSON Edvin Västerås CK 0:54:18 5 1:54:43 4 2:47:48 0:25:22
5 2205 WALLIN Niclas Norbergs CK 0:52:19 4 1:52:32 3 2:53:22 0:30:56
6 2210 VIIRA Filip Lucent 1:00:29 8 2:04:15 6 3:03:37 0:41:11
7 2208 SPIESZ Simon Åstorps CK 1:00:20 7 2:08:23 8 3:13:37 0:51:11
8 2207 FROST Per IF Snödrakarna 1:02:13 10 2:14:20 9 3:20:28 0:58:02
9 2212 STENDAHL Hampus Mtb Täby 1:01:24 9 2:07:55 7 3:25:11 1:02:45
10 2209 HEDBLOM Joacim Sandviken CK 1:07:40 11 2:27:10 10 3:56:42 1:34:16
2204 GUSTAFSSON Jesper Hjo VK DNF
2206 LÖFGREN Jesper Mjölby CK 0:51:46 3 DNF
       
Klass: Damer 30 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 10 st Startande: 8 st Utgått: 1 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 3010 CHOI Anjang Kolmården MTB 0:59:08 1 2:06:18 1 3:09:05 0:00:00
2 3007 WALLENBORG Sanna Uppsala 1:01:23 2 2:09:05 2 3:09:27 0:00:22
3 3006 JANSSON Anna Eskilstuna Ck 1:01:57 3 2:11:32 3 3:14:41 0:05:36
4 3008 BERTILSSON Lotta Gymnastik och idrottshögskolan 1:06:12 5 2:19:48 4 3:24:56 0:15:51
5 3001 HARTUNG Ingrid Järfälla CK 1:04:45 4 2:20:35 5 3:31:05 0:22:01
6 3009 TIBBLIN Elin CK Dainon 1:13:08 7 2:49:11 7 4:10:14 1:01:09
7 3005 FAHLCRANTZ Maria Rånäs 4-H,MTB 1:21:13 8 3:05:35 8 4:42:05 1:33:00
3003 WESTBERG Sofia CK C4 1:07:39 6 2:31:54 6 DNF
3002 CALÅS Charlotta Fredrikshof DNS
3004 RAJANIEMI Nina Wäsby Mtb DNS
       
Klass: Herrar 30 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 114 st Startande: 110 st Utgått: 9 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 3203 JOHANSSON Michael CK Hymer 0:47:45 2 1:39:52 1 2:27:17 0:00:00
2 3201 ADEDOYIN Justus Spårvägen CF-MantraSport.se 0:48:56 7 1:42:05 3 2:28:53 0:01:36
3 3204 PETTERSEN Magnus Almby IK 0:47:34 1 1:40:19 2 2:30:21 0:03:03
4 3206 DOLK Bjorn hovet 0:48:08 4 1:42:16 4 2:31:53 0:04:36
5 3302 LÖVGREN Mattias Finspångs CA 0:48:40 6 1:43:51 6 2:33:38 0:06:20
6 3216 HELLBERG Franz Hudiksvall Ck 0:49:37 11 1:44:01 8 2:33:44 0:06:27
7 3213 MATTSSON Magnus CK Lunedi/Team T-bikes 0:48:10 5 1:43:20 5 2:33:55 0:06:38
8 3217 JOHANSSON Björn CK Hymer 0:49:27 8 1:43:53 7 2:34:07 0:06:50
9 3202 KUMLIN Per Spårvägen CF/TEAM GHOST Swe. 0:49:28 9 1:44:51 9 2:34:27 0:07:10
10 3212 GRAPE Magnus Spårvägen CF 0:49:36 10 1:45:18 11 2:36:07 0:08:49
11 3221 NORLIN Stefan Spårvägen CF 0:49:47 13 1:46:34 14 2:36:24 0:09:06
12 3312 HELSTAD Dag Mera Lera MTB 0:50:10 14 1:46:02 13 2:36:50 0:09:33
13 3291 KUCHENBUCH Peter Almby IK 0:49:41 12 1:45:17 10 2:36:59 0:09:42
14 3239 HEJDERUP Henrik CK FIX 0:51:28 18 1:47:58 16 2:37:22 0:10:04
15 3224 HELLMAN Stefan Ck Valhall 2:37:42 0:10:25
16 3218 ELIASSON Martin Stockholm 0:52:41 24 1:49:14 21 2:39:31 0:12:14
17 3220 ÖSTBLOM Johan Sandvikens CK 0:50:25 16 1:47:40 15 2:39:52 0:12:35
18 3310 AXELSSON Johan xx 0:50:13 15 1:45:52 12 2:40:24 0:13:07
19 3308 KUMLIN Oscar Ck Valhall 0:50:51 17 1:48:17 18 2:40:28 0:13:11
20 3205 SJUDIN Per Sandvikens CK 0:48:00 3 1:48:23 19 2:41:35 0:14:18
21 3276 JOHANSSON Daniel KFUM CK 0:53:06 30 1:51:19 22 2:42:16 0:14:59
22 3254 COLE Scott IKSU Multisport 0:52:03 20 1:48:01 17 2:42:27 0:15:09
23 3225 AHL Kent-Inge Hjo VK 0:52:53 27 1:52:09 27 2:43:34 0:16:17
24 3209 SILVÉN Fredrik Mtb Täby 0:52:45 25 1:51:42 24 2:44:54 0:17:37
25 3307 HEDMARK Per CK Dainon 0:54:14 36 1:52:45 29 2:45:24 0:18:07
26 3313 KREUTZ Henric Söderköpings SK 0:51:43 19 1:48:58 20 2:45:41 0:18:23
27 3303 MATTSSON Matts IK Jarl Rättvik 0:52:38 23 1:51:36 23 2:45:53 0:18:35
28 3226 LYTH Joachim Trosa Vagnhärad CK 0:56:27 55 1:53:26 32 2:46:03 0:18:46
29 3305 SVENSSON Erik Pixbo 0:54:37 39 1:52:48 30 2:46:39 0:19:21
30 3219 BJÖRKDAHL Morgan SMACK MTB 0:53:32 31 1:53:18 31 2:47:15 0:19:58
31 3214 LARSSON Henrik Mera Lera MTB 0:52:56 28 1:51:42 25 2:47:29 0:20:11
32 3287 ERIKSSON Magnus Mora CK 0:55:03 46 1:54:02 35 2:47:34 0:20:17
33 3283 HORSELL Patrik Västerås CK 0:55:37 51 1:55:42 40 2:47:49 0:20:32
34 3289 ANDERSSON Tobias Komården MTB 0:54:03 34 1:52:43 28 2:48:37 0:21:19
35 3293 WINKLER Niklas Uppsala 0:52:28 21 1:51:49 26 2:48:45 0:21:28
36 3222 GARMERT Anders Finspångs CA 0:54:38 40 1:54:29 38 2:48:46 0:21:29
37 3288 ANDERSSON Tor Kolmårdens MTB 0:53:35 32 1:53:32 33 2:49:33 0:22:16
38 3237 THORÉN Joel Malmö Terrängcyklister 0:54:51 44 1:56:08 42 2:51:06 0:23:49
39 3278 BRATTBERG Tomas Tullinge SK 0:54:02 33 1:54:18 36 2:51:14 0:23:56
40 3296 ELWINGER Fredrik IF Thor 0:54:31 37 1:54:27 37 2:51:44 0:24:27
41 3235 ÅHLANDER Fredrik Borlänge CK 0:55:22 47 1:55:51 41 2:51:59 0:24:42
42 3304 ÅSBERG Henrik Stöde IF 0:56:18 53 1:57:04 45 2:52:07 0:24:50
43 3215 TULLBORG Henrik Enköping CK 0:54:43 41 1:56:19 43 2:52:53 0:25:36
44 3253 JOHANSSON Björn Huddinge 0:54:47 42 1:55:19 39 2:53:15 0:25:57
45 3243 THERP Lars Team T-bikes 0:56:23 54 1:57:43 47 2:53:37 0:26:20
46 3284 PERSSON Pär CK Källarn 2:00:12 55 2:54:02 0:26:45
47 3265 NILSSON Henrik CK C4 0:57:06 59 1:58:19 48 2:54:03 0:26:46
48 3315 AHLQVIST Joel Bagarmossen 0:57:26 64 2:00:25 56 2:54:15 0:26:58
49 3230 KEVMARK Fredrik Järfälla 0:55:24 50 1:58:31 50 2:55:16 0:27:58
50 3269 HERBERT Damian Ck Valhall 0:54:07 35 1:57:06 46 2:55:31 0:28:14
51 3268 ERIKSSON Tommy Eskilstuna Ck 0:58:06 73 2:00:56 60 2:56:01 0:28:44
52 3223 HERMANSON Jonas Enköpings CK 0:52:57 29 1:53:33 34 2:56:08 0:28:51
53 3301 BRÅKENHIELM Carl Spårvägen CF 0:54:48 43 1:56:58 44 2:56:28 0:29:11
54 3306 KJELLANDER Joakim Kvänums IF 0:56:51 57 2:00:36 58 2:56:38 0:29:21
55 3294 ANDERSSON Per Trollhättan 0:55:23 49 1:58:20 49 2:57:04 0:29:47
56 3277 ORTMAN Henrik CITY WOLFS 0:56:48 56 1:59:06 53 2:57:52 0:30:34
57 3275 JOHANSSON Martin Almby IK 0:57:16 61 2:00:26 57 2:58:00 0:30:43
58 3260 BERGSTRÖM Jonas Lidingö 0:57:10 60 1:59:44 54 2:58:25 0:31:08
59 3280 ANDERSSON Tomas Finspångs CA 0:58:23 77 2:01:18 63 2:58:35 0:31:18
60 3267 PIHL Daniel Spårvägen CF 0:57:29 66 2:00:51 59 2:59:09 0:31:52
61 3231 HAMMERGÅRD Peter Gävle CA 0:55:23 48 1:58:47 51 2:59:24 0:32:07
62 3229 ANDERSSON Klas Finspångs CA 0:57:58 70 2:01:27 65 2:59:52 0:32:34
63 3309 CARLSON Jonny CK Dainon 0:57:31 67 2:02:39 69 3:00:42 0:33:25
64 3298 NOBRANT Per Mera Lera MTB 0:58:18 74 2:02:11 66 3:00:45 0:33:28
65 3251 MOBERG Anders CK Tjurn 0:57:04 58 2:01:09 61 3:01:15 0:33:58
66 3234 HOLTMAR Magnus Tullinge SK 0:55:48 52 2:02:32 68 3:02:17 0:34:59
67 3241 SÖDERENG Mattias GAIS/Sala 0:58:24 78 2:04:43 74 3:02:53 0:35:36
68 3227 JOHANSSON Patrick Spårvägen CK 0:58:04 72 2:03:17 71 3:02:55 0:35:38
69 3258 KNUTSSON Fredric Finspångs CA 0:57:26 65 2:01:23 64 3:02:56 0:35:38
70 3261 MAJAK Joakim Järfälla CK 0:58:22 76 2:03:36 72 3:03:12 0:35:55
71 3262 ERIKSSON Daniel Gävle CA 1:00:21 87 2:04:44 75 3:03:28 0:36:11
72 3259 BJERNEKULL Carl Fredrikshof 0:57:59 71 2:04:35 73 3:04:35 0:37:18
73 3236 LUNDBERG Linus Falu CK / Carlia Bil 0:57:41 68 2:02:24 67 3:05:00 0:37:42
74 3244 MALMBERG Olof Gimonäs CK 0:52:48 26 1:59:04 52 3:05:40 0:38:23
75 3295 NILSSON Johan CITY WOLFS 1:00:40 88 2:07:45 82 3:06:34 0:39:17
76 3238 GUSTAVSSON Anders Almby IK 0:58:21 75 2:06:20 78 3:07:05 0:39:48
77 3249 LINDBLOM Michael Bromma 0:59:06 79 2:06:26 79 3:07:26 0:40:09
78 3232 GRADIN Hans årebergcyklister 1:00:11 86 2:06:52 80 3:08:23 0:41:06
79 3282 ARVIDSSON Magnus Falköpings CK 0:59:31 83 2:04:57 76 3:09:24 0:42:06
80 3270 ROWINSKI Patrik Mtb Täby 2:08:20 104 3:11:28 0:44:11
81 3248 GÖRANSSON Daniel Bromma 1:00:02 85 2:09:29 85 3:11:39 0:44:22
82 3256 FOLKE Sixten Västerås CK 0:57:46 69 2:01:15 62 3:13:07 0:45:49
83 3247 KARLSSON Andreas Mera Lera MTB 1:00:48 89 2:08:01 83 3:13:24 0:46:07
84 3299 GUSTAFSSON Anders Borensbergs IF 1:04:02 99 2:13:41 89 3:15:25 0:48:08
85 3271 JOHANSSON Jonas karlstad 2:12:30 87 3:18:45 0:51:27
86 3207 KARLSSON BRUHN Jakob Upplands Väsby mtb-klubb 0:59:20 82 2:06:57 81 3:19:00 0:51:42
87 3297 WOLF Carl IF Thor 0:59:15 81 2:15:48 91 3:19:01 0:51:43
88 3273 WINBERG Fredrik Fredrikshofs IF CK 1:02:00 93 2:11:40 88 3:19:09 0:51:52
89 3281 ÖSTERBERG Niclas Tullinge SK 0:59:45 84 2:10:40 86 3:20:24 0:53:07
90 3314 HJORT Anders Västerås 0:57:24 63 2:05:59 77 3:21:14 0:53:57
91 3245 DAHL Jonas Mölndal 1:01:07 90 2:08:35 84 3:25:46 0:58:28
92 3290 LINDH Pär KFUM CK 1:03:49 98 2:15:44 90 3:27:25 1:00:08
93 3279 BAUMANN Olav Upplands Väsby 1:02:19 94 2:19:00 93 3:29:52 1:02:34
94 3263 VAHLQUIST Mikael Stockholm 2:22:16 106 3:31:56 1:04:38
95 3266 KARLSSON Thomas Hojkarna 1:03:01 97 2:21:32 94 3:39:42 1:12:25
96 3292 NÄTT Andreas Värmdö CK 1:01:39 92 3:42:00 1:14:43
97 3257 WIKLUND Jesper Tumba 1:02:20 95 2:17:58 92 3:44:52 1:17:35
98 3255 INTERSTEIN Jonas Solna 1:05:48 100 2:26:05 95 3:52:02 1:24:45
99 3274 FERM Patrik Hjo Velicopedklubb 1:14:19 101 2:44:16 97 4:05:06 1:37:49
100 3286 SJÖBERG Johan Stockholm 1:14:20 102 2:50:11 98 4:19:46 1:52:29
101 3285 HUMLA P-O Stockholm 1:14:33 103 2:50:18 99 4:19:50 1:52:33
3264 ALMLÖF Peter Falu CK DNF
3242 ANDERSSON Peter Almby IK 0:52:35 22 DNF
3211 DAHLBERG Henrik Gävle CA / Carlia Bil 0:54:33 38 2:03:12 70 DNF
3311 ENANDER Tomas Lidingö 1:02:37 96 DNF
3246 HAMMAR Magnus Kungsbacka 1:12:22 101 2:51:57 99 DNF
3208 HAMMARSTRÖM Fredrich Mtb Täby 0:57:22 62 DNF
3272 HÖGLUND Dennis Trolldalens CK 1:01:09 91 2:33:14 95 DNF
3233 TIBERT Gunnar Ck Valhall 0:59:12 80 DNF
3252 TURTIAINEN Jani Korson Kaiku 0:55:02 45 DNF
3300 BREHMER Rickard HOCK DNS
3210 OLAUSSON Mattias Ck Valhall DNS
3240 THÖRN Jörgen CK Wimer DNS
3250 ÖSTHOLM Mattias Rangsta SK DNS
       
Klass: Damer 40 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 4 st Startande: 4 st Utgått: 0 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 4004 EDVARDSSON Lena IK Jarl Rättvik 1:01:59 1 2:09:08 1 3:13:16 0:00:00
2 4003 LEHIKOINEN Eva-Lena Borlänge CK 1:03:19 4 2:13:45 2 3:17:47 0:04:31
3 4001 SEDEMARK Maria Rent A Nurse/Fredrikshof 1:02:45 2 2:13:53 3 3:18:52 0:05:36
4 4002 KJELL Siv Åstorps CK 1:02:56 3 2:16:09 4 3:23:52 0:10:37
       
Klass: Herrar 40 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 109 st Startande: 103 st Utgått: 15 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 4201 JAKOBSSON Jan Borlänge cykelklubb 0:47:58 2 1:42:07 2 2:28:24 0:00:00
2 4206 NILSSON Peter CK Antilopen 0:47:35 1 1:40:28 1 2:28:36 0:00:11
3 4274 SVENSSON Rolf CK MTB 2000 Falkenberg 1:42:12 4 2:29:59 0:01:35
4 4202 CHRISTENSEN Jan HMTBK 0:48:08 3 1:42:08 3 2:30:24 0:01:59
5 4303 ALMSIN Michael CK Hymer 0:49:31 4 1:43:48 5 2:33:57 0:05:32
6 4205 VRANG Erik Mtb Täby 0:49:45 6 1:45:20 6 2:34:35 0:06:11
7 4209 CARLSSON Mikael NässjöCK/pif 0:49:39 5 1:45:37 7 2:36:27 0:08:03
8 4223 ÅHLEN Peter Fagersta CA 2:38:16 0:09:51
9 4208 WENHOV Martin T-Bikes/CK Lunedi 0:51:42 13 1:48:01 8 2:38:57 0:10:33
10 4211 FORSÉN Dag Kolmården MTB 0:51:12 8 1:48:26 9 2:40:34 0:12:09
11 4204 SJÖGREN Thomas CSK Ludvika 0:51:31 11 1:49:50 11 2:41:34 0:13:10
12 4217 HALONEN Pasi Gottne if 0:51:44 14 1:48:55 10 2:42:34 0:14:09
13 4214 PORSBY Gunnar Västerås CK 0:52:50 17 1:50:47 13 2:43:22 0:14:57
14 4220 ANDERSSON Bjarne Almby IK 0:51:27 9 1:51:41 14 2:44:18 0:15:53
15 4231 WIDÉN Lars Tullinge SK 0:52:55 19 1:51:47 15 2:44:22 0:15:57
16 4288 SAMUELSSON Dick Kolmården MTB 0:50:12 7 1:50:09 12 2:45:46 0:17:21
17 4219 HELMERSSON Tony CK UNI 0:52:02 15 1:52:28 16 2:46:20 0:17:56
18 4225 WALLIN Jan IK Rex 0:53:04 20 2:47:45 0:19:21
19 4263 HOLMEGÅRD Petter Hisingens CK 0:53:49 24 1:53:48 20 2:48:29 0:20:04
20 4213 CROCKER Mike Wäsby Mtb 0:53:17 22 1:53:18 17 2:48:47 0:20:23
21 4256 INNINGS Gunnar Folle Rules 0:54:02 25 1:53:44 19 2:48:48 0:20:23
22 4228 RISBERG Anders Åstorps CK 0:54:08 27 1:53:53 21 2:49:37 0:21:12
23 4207 ELTESTER Friedrich Ck Valhall 0:55:08 33 1:55:42 24 2:49:49 0:21:25
24 4212 DAHLUND Lasse Sandvikens CK 0:54:04 26 1:55:01 22 2:50:03 0:21:39
25 4233 MEYER Claus Västerås CK 0:56:16 38 1:57:52 31 2:51:28 0:23:03
26 4300 MALMBERG Stefan Brandkårens IK 0:54:46 30 1:56:19 25 2:51:55 0:23:30
27 4221 HÅLAND Arne Tullinge SK 0:53:48 23 1:56:21 26 2:52:08 0:23:44
28 4224 THUNSTEDT Magnus Atrigo 0:54:09 28 1:55:32 23 2:52:11 0:23:47
29 4298 TYLLMAN Lennart Länna Spoet CK 0:52:37 16 1:53:34 18 2:52:37 0:24:12
30 4307 KARLSSON Boris Söderköpings Sk MTB 0:56:08 37 1:56:21 27 2:53:29 0:25:05
31 4216 JOHANSSON Christer CK Falken 0:55:01 32 1:56:23 28 2:53:45 0:25:20
32 4284 GENAS Kaj Mtb Täby 0:54:59 31 1:57:06 29 2:54:03 0:25:38
33 4229 NILSSON Ola Åstorps CK 0:56:23 39 1:59:18 33 2:55:23 0:26:59
34 4227 DINGLE John Mtb Täby 0:55:21 34 1:59:30 34 2:55:31 0:27:07
35 4281 EDVARDSSON Mats IK Jarl Rättvik 0:58:26 55 2:01:47 43 2:55:57 0:27:32
36 4238 PETTERSSON Stefan Astrazenea if 0:57:22 45 2:01:14 41 2:57:41 0:29:17
37 4260 PACINI Rocco Mtb Täby 0:55:24 35 1:57:40 30 2:57:45 0:29:21
38 4230 HÄLL Klas Enköpings CK 0:57:13 43 2:00:33 37 2:58:02 0:29:37
39 4232 SVARF Lars ck naten` 0:56:06 36 1:59:52 35 2:58:31 0:30:07
40 4267 JOSEFSSON Peter Spårvägen CF 0:58:05 50 2:01:28 42 2:58:38 0:30:14
41 4248 LÖFGREN Jan Mjölby CK 0:57:05 40 2:00:06 36 2:58:43 0:30:19
42 4295 PETÄJÄ Ulf Halmstad 0:57:16 44 2:02:06 44 2:59:17 0:30:52
43 4218 HAGSTRÖM Staffan Sandviken Energi/Sandvikens Ck 0:58:08 53 2:00:55 38 2:59:26 0:31:02
44 4294 HERNER Stellan Bromma 0:57:10 42 2:01:05 40 2:59:32 0:31:08
45 4301 LI Erik Ljusdals CK 0:57:58 48 2:02:11 45 3:00:33 0:32:09
46 4304 ISAKSSON Gunnar Finspång CA. 0:58:07 52 2:02:31 47 3:01:22 0:32:58
47 4210 RÖNNBLAD Mats Södertälje CK 0:58:07 51 2:03:15 48 3:02:20 0:33:55
48 4235 LEPPÄKORPI Martin Sandviken CK 0:57:45 47 2:02:20 46 3:02:31 0:34:06
49 4234 WIKLUND Benny Finspångs CA 0:59:14 59 2:08:16 57 3:04:39 0:36:15
50 4270 CARLSSON Martin Fredrikshofs IF CK 0:59:51 63 2:06:36 53 3:05:25 0:37:01
51 4250 NILSSON Göran Fredrikshofs IF 0:59:10 57 2:04:14 49 3:08:37 0:40:12
52 4255 ANDERSSON Mikael Alingsås CK 1:00:32 67 2:08:03 54 3:08:45 0:40:21
53 4266 FREDHOLM Mikael Ljusdals CK 0:59:10 58 2:08:41 59 3:09:02 0:40:38
54 4268 ARTBACK Roger KFUM-CK Kalmar 0:59:23 60 2:04:57 50 3:09:04 0:40:39
55 4242 OTTERBECK Jesper Solsidans CK 0:59:53 64 2:06:36 52 3:09:11 0:40:47
56 4285 THULIN Fredrik Solsidans CK 1:01:38 69 2:10:02 62 3:11:05 0:42:40
57 4293 JOSEFSSON Göran Fredrikshofs IF CK 0:58:03 49 2:06:09 51 3:11:18 0:42:53
58 4280 ERICSSON Fredrik Team Artic 1:02:02 71 2:08:44 60 3:11:38 0:43:14
59 4283 WALLGREN Rickard Fredrikshofs IF Cykel 0:59:37 61 2:08:35 58 3:13:16 0:44:51
60 4282 KAIJANSINKKO Peter Spårvägen CF 1:01:41 70 2:10:53 65 3:13:45 0:45:21
61 4292 CASSERSTEDT Lasse CK natén 0:59:41 62 2:08:08 55 3:14:00 0:45:36
62 4299 BROLUND Jan Brandkårens IK 1:01:25 68 2:12:31 66 3:14:20 0:45:56
63 4251 WENNSTRÖM Johan Höks MTB 1:00:24 66 2:10:25 64 3:17:34 0:49:10
64 4296 JOHANSSON Kjell Södertälje CK 0:58:18 54 2:12:42 67 3:17:50 0:49:25
65 4273 KARLSSON Magnus Borensbergs IF Cykel 1:04:22 82 2:15:25 69 3:18:44 0:50:20
66 4261 PERSSON Hans Kolmården MTB 1:12:50 93 2:20:18 79 3:19:26 0:51:01
67 4279 SAMUELSSON Henrik Finspångs CA 1:02:57 73 2:15:26 70 3:19:39 0:51:14
68 4247 LUNDEGÅRD Lars Karlstad Multisport 0:57:27 46 2:00:56 39 3:22:55 0:54:30
69 4240 LINDBERG Stefan Fredrikshof CK 1:03:48 76 2:19:35 78 3:23:46 0:55:21
70 4278 ANDERSSON Mats Länna Sport CK 1:03:13 75 2:15:47 71 3:24:15 0:55:51
71 4290 SANDIN Kent jaguarverken 0:58:26 56 2:08:11 56 3:24:42 0:56:18
72 4286 SKULLMAN Johan KISS 1:02:29 72 2:16:00 72 3:25:03 0:56:38
73 4226 EKLUND Jan Borensbergs IF CK 0:57:07 41 2:09:39 61 3:25:38 0:57:13
74 4287 PACSAY Staffan Finspång CA. 1:03:50 77 2:16:06 73 3:25:44 0:57:20
75 4244 LINGVALL Magnus Stockholm 1:04:15 79 2:16:10 74 3:26:53 0:58:29
76 4257 SIEWERT Holger Pappelweiher 1:07:47 88 2:17:55 76 3:28:48 1:00:23
77 4269 HERTZELL Daniel Fredrikshof IF CK 1:04:17 80 2:18:16 77 3:29:29 1:01:04
78 4262 CARLSSON Kjell Hjo Velicopedklubb 1:07:44 87 2:23:20 80 3:32:12 1:03:48
79 4259 NEVDAHL Adam Wäsby Mtb 1:03:05 74 2:17:31 75 3:34:10 1:05:46
80 4264 NELL Roger Järfälla CK 1:05:50 86 2:27:48 82 3:42:42 1:14:18
81 4249 MÅNSSON Per-Ola Höks MTB 1:04:19 81 2:27:13 81 3:45:31 1:17:07
82 4308 ANDREASSON Mats Kolmården MTB 1:17:15 96 2:35:45 85 3:46:08 1:17:44
83 4305 WENDE Christer Lidingö Triathlon 1:12:10 91 2:35:45 86 3:48:11 1:19:47
84 4291 SÖDERLUND Eric Team Jaguarverken 1:08:53 90 2:35:31 84 3:54:51 1:26:26
85 4271 KARLSSON Magnus Carlskrona cykelklubb 1:04:32 84 2:36:24 87 4:01:37 1:33:13
86 4272 ANDERSSON Mikael KARLSKRONA CK 1:04:29 83 2:36:39 88 4:09:55 1:41:31
87 4309 WALLIN Henrik Rotebro OK 1:14:34 94 2:50:17 90 4:19:53 1:51:28
88 4275 SJÖBLOM Mats SMACK 1:17:18 97 2:57:36 91 4:40:58 2:12:34
4276 DAMORE Renato Team Najadens Gym 1:04:33 85 DNF
4258 ERIKSSON Pelle Sandvikens CK 1:17:26 98 DNF
4222 ERIKSSON Stickan Borlänge CK 0:51:29 10 DNF
4243 GRANQVIST Kai Västerhaninge 1:15:53 95 2:48:29 88 DNF
4246 HINDERSON André Fannyhill CK DNF
4252 HÖRNMO Michele Spårvägen/pedalogerna.com 1:03:59 78 DNF
4239 LARSSON Bo Spårvägen CF 1:00:12 65 2:14:07 67 DNF
4253 LARSSON Johan Värmdö CK DNF
4289 LARSSON Johan Anders Byggare CK 1:12:42 92 DNF
4306 LARSSON Stefan xx 0:52:55 18 1:58:36 31 DNF
4277 LEWIS Clive Ck Valhall 0:53:05 21 2:10:08 62 DNF
4236 METHANDER Stefan klubben cyklisten 1:08:48 89 2:33:02 82 DNF
4297 SPETZ Peter Mtb Täby 0:54:12 29 DNF
4302 SVENSSON Magnus Finspångs CA 0:51:41 12 DNF
4245 TAYLOR Mark Stockholm DNF
4241 DAHLBERG Stefan Piteå CykelKlubb DNS
4265 DANIELSSON Christer Tyresö DNS
4215 KARLSSON Stefan Ck-Valhall DNS
4203 OLSSON Tommy Trosa Vagnhärad CK DNS
4254 SCRIVNER David Electrolux IF DNS
4237 SVENSSON Mats Malmö Terrängcyklister DNS
       
Klass: Herrar 50 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 33 st Startande: 33 st Utgått: 1 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 5001 ANDERSSON Benny Åstorps CK 0:49:15 1 1:43:59 1 2:33:42 0:00:00
2 5005 LARSSON Håkan Örebrocyklisterna 0:50:28 2 1:46:10 2 2:36:46 0:03:04
3 5002 SPÅNG Ulf Mjölby CK 0:51:29 3 1:48:59 3 2:40:08 0:06:26
4 5006 KARLSSON Kenneth Östhammars MK 0:52:55 4 1:52:57 4 2:48:35 0:14:53
5 5032 STORM Thomas Spårvägen CK 0:53:55 6 1:55:45 6 2:52:23 0:18:41
6 5004 ERIKSSON Jan Fredrikshofs IF CK 0:53:11 5 1:55:32 5 2:52:37 0:18:55
7 5031 HOLLANTI Timo Garphyttans IF 0:55:07 8 1:57:10 7 2:54:00 0:20:19
8 5011 LILJEVALL Hans Värmdö CK 0:56:53 11 1:59:33 9 2:54:35 0:20:53
9 5010 ANASTASIO Kim Falu CK 0:54:35 7 1:57:16 8 2:57:00 0:23:18
10 5012 SVÄRM Peter Borensbergs IF Cykel 0:57:24 13 2:00:22 11 2:57:28 0:23:46
11 5014 ÖHMAN Mats Falkenberg Ck 0:56:09 9 1:59:36 10 2:58:06 0:24:24
12 5019 RUDBERG Sven Järfälla CK 0:58:20 14 2:02:35 12 3:00:27 0:26:45
13 5009 THOMASSON Magnus Ulricehamns CK 0:56:24 10 2:02:42 13 3:01:08 0:27:26
14 5026 ANDERSSON Leif Kvissleby 0:59:38 18 2:02:54 14 3:02:04 0:28:22
15 5008 GREN William Fredrikshofs IF CK 0:57:04 12 2:03:39 15 3:04:48 0:31:06
16 5022 HANSSON Bengt Kungälvs Ck 0:59:08 16 2:04:40 16 3:04:51 0:31:09
17 5017 GRÖNBERG Anders Team Sportia CK Karlskoga 1:00:20 20 2:06:27 18 3:06:48 0:33:06
18 5007 EKSTAM Börje Ålems CK/Cycle-in-Cyprus 0:58:24 15 2:05:09 17 3:08:12 0:34:30
19 5025 HAMMARSTRÖM Torsten IK Jarl 1:00:31 21 2:07:43 19 3:09:01 0:35:19
20 5020 LARSSON Bengt KFUM CK Kalmar 1:01:40 23 2:10:29 22 3:11:33 0:37:51
21 5016 GRANSBERG Lennart Mtb Täby 0:59:52 19 2:09:17 20 3:13:45 0:40:03
22 5013 KALLIO Mikko Trosabygdens OK 1:02:34 26 2:12:06 24 3:14:17 0:40:35
23 5033 AXELSSON Tomas OK Linné 1:01:14 22 2:10:25 21 3:18:17 0:44:35
24 5024 VON STEINHAUSEN Rolf Team Najadens Gym 1:01:54 25 2:10:57 23 3:20:50 0:47:08
25 5027 RUDBERG Ulf Hjo VK 1:03:47 27 2:16:02 26 3:24:51 0:51:09
26 5015 GUSTAFSSON Tomas Eskilstuna Ck 1:04:24 30 2:17:54 28 3:26:32 0:52:50
27 5018 CARLSARV Anders Mtb Täby 1:04:10 29 2:17:55 29 3:27:12 0:53:30
28 5021 GUSTAFSSON Ingvar Ulricehamns CK 1:04:02 28 2:17:19 27 3:27:32 0:53:50
29 5003 OHLANDERS Gunnar Ljusdals CK 1:20:50 33 2:29:15 30 3:28:55 0:55:13
30 5028 BRÄNDSTRÖM Anders Gimonäs CK 0:59:22 17 2:14:38 25 3:34:03 1:00:21
31 5030 WIKNER Tomas jaguarverken 1:09:28 31 2:36:51 31 4:01:32 1:27:50
32 5029 JONSSON Hasse Skövde CK 1:12:37 32 2:39:11 32 4:08:27 1:34:45
5023 SVENSSON Anders Tullinge SK 1:01:49 24 DNF
       
Klass: Damer Motion Distans: 65 km
Starttid: 11.05 Anmälda: 40 st Startande: 34 st Utgått: 4 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 6011 LAAKKONEN Katariina Nissan Nordic 1:01:39 1 2:11:16 1 3:14:28 0:00:00
2 6033 SANDBERG Anna Uppsala 1:09:23 3 2:22:26 2 3:27:39 0:13:11
3 6019 SUNDBERG Jenny UPIF 1:09:27 4 2:23:46 3 3:28:54 0:14:27
4 6020 OLSSON Monica Enköpings CK 1:11:55 7 2:27:44 5 3:35:42 0:21:14
5 6017 ENGARDT Elin Solna 1:11:46 6 2:27:46 6 3:36:12 0:21:44
6 6003 LUNDSTEN Ann Stockholm 1:12:09 8 2:29:45 7 3:40:34 0:26:07
7 6013 NORDMARK Johanna Fredrikshof 1:07:52 2 2:24:00 4 3:40:46 0:26:18
8 6009 PETTERSSON Elisabeth Fredrikshof IF CK 1:12:39 10 2:34:16 8 3:47:35 0:33:08
9 6023 SEDWALL Carina Hisstema 1:10:46 5 2:36:57 10 3:50:50 0:36:22
10 6012 WIKLAND Johanna Stockholm 1:17:37 16 2:37:21 11 3:52:50 0:38:22
11 6016 PROFIR Daniela Fredrikshof 1:19:59 20 2:44:10 14 3:53:45 0:39:18
12 6039 POLZER SKYTT Eva Stockholm 1:12:20 9 2:36:17 9 3:57:03 0:42:35
13 6007 SJÖBERG Isabelle Bimbo-Bikers 1:15:31 11 2:39:52 12 3:57:57 0:43:29
14 6014 ISHAQ Rasha Fredrikshov 1:16:08 13 2:43:31 13 4:01:46 0:47:18
15 6028 DAHLBERG Ulrika Bollnäs CK 1:19:03 19 2:47:54 15 4:14:56 1:00:28
16 6015 LUNDHOLM Emma Stockholm Multisport 1:20:35 21 2:53:06 19 4:21:18 1:06:50
17 6027 LUNDQVIST Maria Bromma 1:29:57 28 2:58:30 21 4:24:25 1:09:57
18 6038 BROUWERS Lisa Ekerö 1:16:58 15 2:49:25 17 4:26:02 1:11:34
19 6035 FRYKSTRÖM Erica Fredrikshof 1:18:11 17 2:54:33 20 4:27:58 1:13:30
20 6024 MATSSON Lena Friluftsfrämjnadet MTB 1:26:54 25 3:03:54 22 4:29:33 1:15:05
21 6037 JOHANSSON Sanna Stockholm 1:18:52 18 2:48:46 16 4:30:00 1:15:33
22 6006 HULTMAN Anna Ericsson IF 1:25:15 23 3:04:32 23 4:37:59 1:23:32
23 6036 LJUNGBERG Lina Fredrikshof 1:26:39 24 3:14:58 26 4:53:14 1:38:46
24 6030 GOTHÄLL Hanna Double Forte 1:30:06 29 3:13:38 25 4:55:30 1:41:02
25 6022 NÄSHOLM Karin Gustavsberg 1:29:42 27 3:16:06 27 5:01:34 1:47:07
26 6040 RIPA Helene Team Equal 1:36:26 33 3:31:03 31 5:12:26 1:57:59
27 6029 PEROLS Lisa Stockholm 1:31:07 31 3:25:26 28 5:16:49 2:02:21
28 6025 TERMINE Anna Stockholm 1:39:33 34 3:37:39 32 5:27:04 2:12:37
29 6031 WINTERMAN Veronica Sollentuna 1:30:52 30 3:25:29 29 5:29:58 2:15:30
30 6026 ANDERSSON Malin Skogås 1:35:02 32 3:29:06 30 5:32:56 2:18:28
6010 BJERREHORN Kristina Haninge 1:16:10 14 DNF
6021 FLUUR Caroline Stockholm 1:28:24 26 3:13:31 24 DNF
6001 PETERSSON Susanne Ericsson IF 1:20:59 22 DNF
6005 WICHARDT Emma IKSU Multisport Team Nomad 1:15:33 12 2:50:07 18 DNF
6002 HAMBERG Malin Bromma DNS
6018 HJALMARSSON Malin Livgardet multisport DNS
6034 IHRE Annelie Ekerö DNS
6008 LUNDMARK Ingrid Stockholm DNS
6032 MARKROTH Kristin Maja-Matildas Vänner DNS
6004 TURTIAINEN Laura Helsinki DNS
       
Klass: Herrar Motion Distans: 65 km
Starttid: 11.05 Anmälda: 428 st Startande: 391 st Utgått: 44 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 6212 HÄGERLUND Matti HIT the dirt 0:56:45 8 1:57:14 3 2:49:55 0:00:00
2 6383 HAMPSHIRE James xcracer.com/29ers 0:55:05 1 1:56:16 1 2:51:41 0:01:46
3 6584 OLSSON Lars Sandviken 0:56:45 7 1:59:10 6 2:51:43 0:01:48
4 6426 LUNDSTRÖM Adam Sundbyberg 0:55:22 2 1:56:34 2 2:51:48 0:01:53
5 6423 NILSBO Magnus Älta 0:56:40 6 1:57:35 4 2:51:56 0:02:01
6 6406 PERSSON Calle Team Gösta 0:56:06 4 1:58:47 5 2:56:13 0:06:18
7 6559 FRIMAN Jerry Södertälje triathlon klubb 0:56:00 3 1:59:17 7 2:56:17 0:06:22
8 6240 KARLSSON David Team HU 0:57:22 15 1:59:27 9 2:56:47 0:06:52
9 6239 KARLSSON Johan Team HU 0:57:21 14 1:59:27 8 2:56:47 0:06:52
10 6224 FRIMAN Johnny CK UNI 0:56:58 10 2:01:18 12 2:58:27 0:08:32
11 6415 SNELL Stefan Falu CK 0:59:25 31 2:03:49 21 2:59:25 0:09:30
12 6569 PERSSON Anders Fredrikshof 0:58:01 22 2:03:17 17 2:59:43 0:09:48
13 6594 STRANDBERG Johan Stockholm 0:57:21 13 2:01:08 11 3:00:16 0:10:21
14 6591 OHLSSON Rickard Haninge SOK 0:56:59 11 2:00:12 10 3:00:16 0:10:21
15 6433 ZYKA Manuel CK UNI 0:57:30 17 2:01:22 13 3:00:24 0:10:29
16 6572 HELANDER Johan xx 0:57:41 19 2:01:53 14 3:01:40 0:11:45
17 6394 HELGE Torbjörn Polarpuls.com 0:58:38 23 2:03:52 22 3:02:16 0:12:21
18 6230 WESTBLAD Pär Cinnober 0:57:46 20 2:03:10 16 3:02:29 0:12:34
19 6217 LARSSON Patrik Älta 0:57:30 16 2:03:44 20 3:03:10 0:13:15
20 6355 DAVIDSSON Erik IF HALLBY SOK 1:00:48 40 2:06:10 28 3:03:48 0:13:53
21 6222 SOLMAN Svante Tjurn CK 0:59:23 29 2:05:00 25 3:04:24 0:14:29
22 6568 ÖRN Peter Tullinge SK 0:59:08 26 2:03:31 18 3:05:10 0:15:15
23 6229 MÅNSSON Per-Göran AstraZeneca IF 1:00:24 39 2:05:38 26 3:05:27 0:15:32
24 6228 KAZINCZY Peter Mtb Täby 0:59:43 34 2:06:15 29 3:06:14 0:16:19
25 6421 NOACK Robert Fredrikshof 0:59:25 30 2:07:05 32 3:06:26 0:16:31
26 6380 ELIASSON Per TecPoint 1:00:52 43 2:06:26 30 3:06:51 0:16:56
27 6295 CEDERTH Kevin Kungsörs SK 1:00:51 42 2:07:37 37 3:07:18 0:17:23
28 6309 MACDONALD Blair New Zealand 0:59:41 33 2:07:06 33 3:07:54 0:17:59
29 6359 SWEDBERG Michael Sköndal 1:01:09 49 2:07:22 36 3:08:47 0:18:52
30 6409 MAGNUSSON Lars OK Linné 0:58:52 25 2:11:51 71 3:09:16 0:19:21
31 6440 ANDERSSON Conny Mera Lera/Rogge MTB 0:58:51 24 2:06:10 27 3:09:22 0:19:27
32 6524 LINDEGREN Christian Eksjö cykelklubb 1:01:26 59 2:07:18 35 3:09:23 0:19:28
33 6428 BOHLIN Anders Spårvägen CF 1:02:57 88 2:09:50 46 3:09:35 0:19:40
34 6213 JOHANSSON Jacob Tumba 1:01:11 50 2:08:42 40 3:09:44 0:19:49
35 6404 WIZNER Zbigniew Bromma 1:02:49 84 2:08:58 43 3:09:48 0:19:53
36 6289 LUNDSTRÖM Magnus Bromma 0:59:46 35 2:08:21 39 3:10:00 0:20:05
37 6620 JONSON Michael CK Lunedi 1:02:44 80 2:11:19 62 3:10:17 0:20:22
38 6374 JOHANSSON Mathias Eksjö CK 1:01:40 65 2:08:49 41 3:10:28 0:20:33
39 6318 LIDBLAD Anton Team minmx.se 0:59:52 36 2:07:10 34 3:10:35 0:20:40
40 6328 HANSSON Stefan Spårvägen CF 0:57:58 21 2:03:39 19 3:10:36 0:20:41
41 6279 KARLSSON Magnus Boglösa 1:01:31 61 2:10:59 55 3:10:48 0:20:53
42 6209 JAENSSON Mattias SÖDERTÄLJE 1:01:26 58 2:09:10 44 3:11:20 0:21:25
43 6202 RAMBERG Magnus Västerås Cykelklubb 1:02:03 73 2:10:28 50 3:11:26 0:21:31
44 6314 JANSSON Conny Vendelsö 0:59:18 27 2:07:04 31 3:11:53 0:21:58
45 6578 ASTERVIK Magnus Stockholm 1:01:23 55 2:11:02 56 3:11:59 0:22:04
46 6250 LINDGREN Andreas Karlstad Multisport 0:59:26 32 2:04:24 23 3:12:00 0:22:05
47 6602 JOHANSSON Tomas Upplands Väsby 1:02:49 83 2:11:20 64 3:12:08 0:22:13
48 6548 HELLSTRÖM Bill Eksjö CK 1:01:40 64 2:08:53 42 3:12:10 0:22:15
49 6322 LIDBLAD Carl Team Lidblad 1:03:58 96 2:11:22 67 3:12:11 0:22:16
50 6270 DAHL Stefan Huddinge 1:01:19 53 2:09:41 45 3:12:21 0:22:26
51 6401 BERGGREN Lennart MeraLera mtb 0:57:14 12 2:11:58 73 3:12:22 0:22:27
52 6357 HULANDER Örjan Vreta MTB 0:59:57 37 2:09:53 47 3:12:23 0:22:28
53 6343 BRODTKORB Thor-Henrik Team TH Skis 1:02:47 81 2:10:29 51 3:13:05 0:23:10
54 6274 WIKLUND Stefan Värmdö CK 1:01:46 67 2:11:21 66 3:13:10 0:23:15
55 6364 HÅKANSSON Ola Stockholm 1:02:43 79 2:08:05 38 3:13:13 0:23:18
56 6566 RASMUSON Claes SWEDBANK IF 1:04:01 98 2:10:50 54 3:13:15 0:23:20
57 6266 SANDBERG Mikael EMB IF 1:01:24 57 2:10:27 49 3:13:17 0:23:22
58 6290 SÖRENSEN Thomas Västerås 1:03:23 89 2:11:59 74 3:13:18 0:23:23
59 6555 ADLER Mathias saltsjö-boo 1:04:33 113 2:11:19 63 3:13:21 0:23:26
60 6268 VELLING Teet Uppsala 1:02:03 72 2:10:35 53 3:13:47 0:23:52
61 6412 BERGSTRÖM Martin Team Radon 1:04:32 111 2:12:42 81 3:13:56 0:24:01
62 6626 RIMÉR Stephan Stockholm 1:04:30 108 2:13:07 84 3:14:04 0:24:09
63 6299 ALHEIM Mats Spårvägen CF 1:01:09 48 2:11:17 61 3:14:05 0:24:10
64 6435 KREKU Jonas Uppsala 1:04:34 114 2:12:39 80 3:14:10 0:24:15
65 6341 KARLSSON Thomas Mtb Täby 1:01:36 62 2:11:13 60 3:15:02 0:25:07
66 6624 LÖFGREN Martin xx 1:00:12 38 2:10:24 48 3:15:26 0:25:31
67 6300 ANKERSTÅL Peter Uppsala 1:00:51 41 2:10:33 52 3:15:42 0:25:47
68 6316 JANSSON Stefan Haninge 1:04:20 105 2:12:49 82 3:16:12 0:26:17
69 6293 PETTERSSON Rickard Slitvargarna 1:03:54 92 3:16:18 0:26:23
70 6361 FRÄNDÉN Tomas Mariefred 1:02:41 78 2:12:26 78 3:16:24 0:26:29
71 6451 BONTA Ronnie Trollhättan 1:08:02 168 2:15:32 92 3:16:26 0:26:31
72 6587 WALLSTRÖM Jörgen malmköping 1:04:48 123 2:15:27 91 3:16:42 0:26:47
73 6287 PERSLOW Johan Slitvargarna 1:04:03 100 2:12:56 83 3:17:03 0:27:08
74 6367 JOHANSSON Håkan Friluftsfrämjandet 1:02:04 74 2:11:42 68 3:17:04 0:27:09
75 6398 REINMANN Raymond Stockholm Långdistansklubb 1:01:53 69 2:11:44 69 3:17:10 0:27:15
76 6379 RYLANDER Anders Göteborg 1:02:00 71 2:12:11 76 3:17:27 0:27:32
77 6283 MIKLOS Thomas Södertälje CK 1:01:24 56 2:11:57 72 3:17:27 0:27:32
78 6365 MELIN Per Enköpings CK 1:01:14 51 2:11:03 57 3:17:50 0:27:55
79 6437 BIHAGEN Erik LASSE KÅNGOS 1:04:36 115 2:16:40 98 3:18:06 0:28:11
80 6405 CARLSSON Johan Alnö Race Team 0:59:23 28 2:20:37 131 3:18:06 0:28:11
81 6411 HYVÄRINEN Ari Sätila 1:05:31 132 2:15:14 89 3:18:26 0:28:31
82 6381 HILKE Stefan Sundbyberg 1:02:05 75 2:11:07 58 3:18:32 0:28:37
83 6215 HANELL Mikael Stockholm Multisport 0:57:38 18 2:04:35 24 3:18:35 0:28:40
84 6640 HELLBERG Magnus Eskilstuna 1:05:38 134 2:15:18 90 3:19:38 0:29:43
85 6518 CAUSEY Paul Svartsjö 1:01:20 54 2:11:20 65 3:20:05 0:30:10
86 6205 LÖFBERG Per Citypolarna 1:04:08 102 2:13:09 85 3:20:09 0:30:14
87 6397 JANSSON Gunnar Kungsängen 1:05:29 130 3:20:10 0:30:15
88 6571 VIIRA Indrek IK Alfa Laval 1:00:55 44 2:12:32 79 3:20:15 0:30:20
89 6400 SJÖBERG Lars Tullinge SK 1:02:48 82 2:19:52 123 3:20:21 0:30:26
90 6565 ALVARSSON Peter Rönninge 1:04:13 103 2:14:50 88 3:21:14 0:31:19
91 6377 BYGDÉN Lars Rönninge 1:01:08 47 2:12:04 75 3:21:44 0:31:49
92 6277 FRISK Anders Halmstad MTB 1:01:38 63 2:12:25 77 3:22:21 0:32:26
93 6201 SANDSTRÖM Joachim Able Management Advisors 1:02:41 77 2:16:46 99 3:22:33 0:32:38
94 6599 ANDERSSON Patrik IKSU 1:04:32 110 2:16:50 101 3:22:34 0:32:39
95 6419 INKINEN Tony karlstad 1:06:40 149 2:18:15 113 3:22:35 0:32:40
96 6391 HÖGLUND Peter Team Lovéns trafikskola 3:22:44 0:32:49
97 6608 WALLIN Tomas Enköpings CK 0:56:47 9 2:22:12 143 3:22:56 0:33:01
98 6231 AHL Niclas Rönninge 1:05:40 137 2:15:48 93 3:23:01 0:33:06
99 6512 NEIGLICK Jonas CK Pangpunka 1:06:09 145 2:17:47 105 3:23:20 0:33:25
100 6563 JOHNSSON Mats Upplands Väsby 1:01:06 46 2:11:46 70 3:23:21 0:33:26
101 6573 HOLM Kjell Dalaportens OL 1:03:56 93 2:19:52 122 3:23:36 0:33:41
102 6592 SKYTT Robert Stockholm 1:04:33 112 2:17:55 108 3:23:51 0:33:56
103 6615 PETTERSSON Ronnie Team Equal 1:07:49 164 2:20:27 129 3:23:58 0:34:03
104 6285 CARLSSON Anders Allelektro Team Eskilstuna 2:17:43 104 3:24:22 1:23:32
105 6208 GÖRANSSON Mattias Shimano 1:02:51 86 2:13:09 86 3:24:28 0:34:33
106 6425 SVÄRD Ola Team Equal 1:01:58 70 2:17:34 102 3:24:43 0:34:48
107 6387 KAŠPAR Roman Max MTB Slavi?ín 1:13:43 262 2:23:11 156 3:24:46 0:34:51
108 6253 GHODS GUSTAFSON Mehran Finspång cykel amatörer 1:06:40 150 2:18:41 117 3:25:42 0:35:47
109 6392 AF PETERSENS Jacob Mtb Täby 1:02:11 76 2:19:30 121 3:25:55 0:36:00
110 6604 JONSSON Emil Upplands Väsby 1:05:46 141 2:19:05 118 3:26:18 0:36:23
111 6271 NÄSHOLM Jens Gustavsberg 1:04:01 99 2:16:17 95 3:26:23 0:36:28
112 6588 ERIKSSON Stefan xx 1:04:44 118 2:20:09 126 3:26:25 0:36:30
113 6334 FREDELIUS Bo Stockholm 1:04:30 107 2:18:40 116 3:26:42 0:36:47
114 6410 BJÖRLING Mikael GE HealthCare 1:05:25 127 2:18:07 109 3:27:03 0:37:08
115 6438 GUSTAFSSON Michael LASSE KÅNGOS 1:04:31 109 2:17:55 107 3:27:26 0:37:31
116 6554 SÖDERENG Christer Spårvägen ccf 1:04:43 117 2:18:12 110 3:27:33 0:37:38
117 6416 SANDBERG Håkan Tullinge SK 3:28:13 0:38:18
118 6267 BORG Tobias Stockholm 1:03:53 91 2:19:28 119 3:28:18 0:38:23
119 6601 REINHOLDSSON Johannes Borlänge 1:03:59 97 2:21:07 133 3:28:26 0:38:31
120 6622 NILSSON Mattias Alunda 1:07:28 156 2:18:13 112 3:28:26 0:38:31
121 6363 ANDERSSON Tomas GIK 1:04:44 119 2:16:12 94 3:28:39 0:38:44
122 6257 LINDBERG Mattias Expedition Åre 1:05:44 140 2:20:15 127 3:28:47 0:38:52
123 6556 LINDQVIST Dan Core Comp 1:10:11 204 2:24:21 164 3:28:51 0:38:56
124 6612 WASS Fredrik CK Antilopen 1:09:39 187 2:23:24 158 3:28:56 0:39:01
125 6545 NORDSTRÖM Magnus OKÄÖ 1:08:11 172 2:23:00 154 3:28:59 0:39:04
126 6396 ANDERSSON Magnus CK Källarn 1:04:45 121 2:16:33 97 3:29:12 0:39:17
127 6431 PERSSON Tomas Johanneshov 1:08:06 170 2:22:08 140 3:29:35 0:39:40
128 6281 KIERKEGAARD Jesper Vattenfall IF 1:05:56 144 2:22:36 148 3:29:40 0:39:45
129 6282 JOHANSSON Andreas Vattenfall IF 1:07:43 161 2:22:39 149 3:29:44 0:39:49
130 6238 HENGSTLER Jürg Stockholm 1:05:48 142 2:19:57 124 3:29:44 0:39:49
131 6340 ANDERSSON Jonas Eskilstuna 1:01:49 68 2:20:35 130 3:29:50 0:39:55
132 6258 PETTERSSON Kent Happy MTB 1:06:32 147 3:29:57 0:40:02
133 6611 BÅNG Joakim xx 1:05:24 126 2:23:01 155 3:30:24 0:40:29
134 6403 PETTERSSON Håkan Örebro 1:03:57 94 2:17:48 106 3:30:34 0:40:39
135 6513 JONSSON Stefan SUCK mtb 1:10:23 208 2:24:33 166 3:30:40 0:40:45
136 6269 FLORENTIN Etienne DeLaval 1:04:45 122 2:20:53 132 3:30:52 0:40:57
137 6430 JOELSSON Anders Norrköping 1:04:28 106 2:18:39 114 3:31:03 0:41:08
138 6272 HANNERFELDT Torsten Enskede 1:01:17 52 2:14:49 87 3:31:42 0:41:47
139 6312 GRANSTRÖM Henrik Sollentuna 1:04:18 104 2:16:30 96 3:31:56 0:42:01
140 6288 FERNO Pontus Eskilstuna Cykelklubb 1:09:53 195 2:24:34 168 3:32:35 0:42:40
141 6214 EKELUND Carl-Johan Team FacePlant 1:07:44 162 2:22:09 141 3:32:38 0:42:43
142 6469 MANN Stefan Mariefreds Cykelklubb 1:11:27 226 2:26:18 179 3:32:40 0:42:45
143 6218 CULLGREN Henrik Tipping Point CK 1:07:47 163 2:23:35 160 3:32:41 0:42:46
144 6582 MOSSMYR Harri xx 1:09:55 196 2:25:40 176 3:32:42 0:42:47
145 6436 WESTERBERG Magnus Team Aquila 1:06:45 151 2:22:41 151 3:32:44 0:42:49
146 6358 JOHANSSON Mikael Vreta Skid och Motion 1:05:39 135 2:21:57 138 3:33:20 0:43:25
147 6331 SUNDIN Fredrik brunflo if 1:12:56 246 2:27:22 190 3:33:28 0:43:33
148 6501 HANSSON Andreas Pizza och Dansband MTB 1:09:21 180 2:26:07 178 3:33:30 0:43:35
149 6549 JONSSON Sören TV88 1:10:09 202 2:24:47 171 3:33:37 0:43:42
150 6551 SMEDS Håkan XC4Life Täby 1:12:43 242 2:27:27 192 3:33:38 0:43:43
151 6424 TÖRNQUIST Martin ICA 1:04:06 101 2:21:53 137 3:33:42 0:43:47
152 6332 MÅNSSON Claes Team Brunflo Sjukgymnastik 1:12:58 247 2:27:25 191 3:34:01 0:44:06
153 6302 EWERTZH Thomas Stockholm 1:04:41 116 2:22:28 145 3:34:09 0:44:14
154 6298 WILMAR Henrik Alces MTB 1:10:47 214 2:22:49 152 3:34:30 0:44:35
155 6337 BERG Gunnar Falcon Sports Club 1:09:36 184 2:25:56 177 3:34:45 0:44:50
156 6206 ALMQVIST Filip Nacka 1:10:56 217 2:25:05 175 3:34:46 0:44:51
157 6577 BERGSTRÖM Clas Lasse Kangos 1:07:25 154 2:22:32 146 3:34:56 0:45:01
158 6339 MALMBERG Per Fredrikshof 1:05:43 138 3:35:18 0:45:23
159 6342 MELANDER Roger Stockholm Speedskaters 1:06:39 148 2:24:19 163 3:35:19 0:45:24
160 6373 ANDERSSON Thomas Finspångs CA 1:10:08 201 2:24:34 167 3:35:23 0:45:28
161 6606 HEDSTRÖM Stefan SSAB MTB 1:07:42 160 2:22:52 153 3:35:45 0:45:50
162 6407 BERGLUND Peter The burning thighs 1:08:09 171 2:24:54 172 3:36:00 0:46:05
163 6609 WITÉN Andreas xx 1:15:14 280 2:28:14 198 3:36:03 0:46:08
164 6330 LINDERT Joakim Norrortspolisen IF 1:07:27 155 2:22:11 142 3:36:13 0:46:18
165 6388 MÜLLER Thomas Eriksson IK 1:10:24 209 3:36:18 0:46:23
166 6308 BACKSTRÖM Martin Fredrikshof IF CK 1:10:45 212 2:26:18 180 3:36:21 0:46:26
167 6395 FLYCHT Daniel CK Källarn 1:04:44 120 2:17:41 103 3:36:24 0:46:29
168 6399 LUNDSTRÖM James Stenungsund 1:07:12 153 2:22:24 144 3:36:27 0:46:32
169 6450 HÖGE Fredrik Mera Lera MTB 1:08:04 169 2:23:48 161 3:36:33 0:46:38
170 6575 TURBORN Pierre Eskilstuna 1:00:56 45 2:11:11 59 3:36:35 0:46:40
171 6223 SPARRMAN Erik Uppsala 1:09:42 188 2:27:18 188 3:36:36 0:46:41
172 6368 BALCOM Robert HIT the dirt 1:05:44 139 2:24:40 170 3:36:37 0:46:42
173 6311 ANKERSTÅL Tom Ramsjö 1:03:43 90 2:16:48 100 3:36:53 0:46:58
174 6627 HASSIS Per Orsa Skidklubb 1:05:22 125 2:22:04 139 3:36:54 0:46:59
175 6523 ZANETTI Daniel Bromma 1:13:03 250 2:27:52 194 3:36:59 0:47:04
176 6319 JOSEFSSON Patrik Stupbrant.com 1:11:16 223 2:24:29 165 3:37:03 0:47:08
177 6417 PATRIKSSON Anders Sandsjöfors SK 1:06:59 152 2:20:20 128 3:37:16 0:47:21
178 6557 PETTERSSON Mischa Kungsängen 1:10:49 215 2:28:36 201 3:37:23 0:47:28
179 6500 ÖBERG Johan Stockholm 1:02:56 87 2:21:12 135 3:37:35 0:47:40
180 6434 KARLSSON Michael IF Hagen Skövde 1:07:50 165 2:24:56 173 3:38:04 0:48:09
181 6317 NILSSON Oskar Ballkullans BK 1:08:19 175 2:21:36 136 3:38:31 0:48:36
182 6491 BERTILSSON Stefan Spring Mobil X-trail 1:11:35 229 2:28:39 202 3:38:37 0:48:42
183 6370 FAHLBORG Philip Stockholm 1:02:51 85 2:18:13 111 3:39:56 0:50:01
184 6306 OLOFSSON Pär Spårvägen CK 1:11:39 232 2:27:17 187 3:40:16 0:50:21
185 6453 LEHAMMER Niklas Stockholm Multisport 1:09:21 181 2:23:17 157 3:41:06 0:51:11
186 6590 PETRÉN Jimmy Roots Rider 1:09:52 194 2:27:50 193 3:41:42 0:51:47
187 6589 WERNER Christian Fredrikshofs IF CK 1:09:36 185 2:27:02 186 3:41:46 0:51:51
188 6237 NORDIN Håkan Finspångs CA 1:09:56 197 2:29:56 212 3:41:47 0:51:52
189 6527 ANDERSSON Håkan Västerås CK 1:13:05 252 2:29:20 207 3:41:56 0:52:01
190 6216 BENGTSSON Mats Värmdö 1:11:25 225 2:27:58 195 3:42:10 0:52:15
191 6385 JANDÉR Markus Åkersberga 1:09:30 182 2:26:33 183 3:42:29 0:52:34
192 6384 RUBERTSON Mats Trångsund 1:13:02 249 2:31:43 218 3:42:48 0:52:53
193 6233 DANIELSSON Fredrik Eskilstuna 1:12:20 238 2:28:21 199 3:42:49 0:52:54
194 6303 BROMAN Jan-Ola Sollentuna 1:10:00 198 2:28:40 203 3:43:08 0:53:13
195 6526 SILWER Marcus Stocksund 1:05:27 128 2:21:10 134 3:43:13 0:53:18
196 6576 EKHAMRA Pär Eskilstuna Ck 1:11:37 231 2:29:47 210 3:43:14 0:53:19
197 6261 ADLER Magnus North Bay MTB 1:09:39 186 2:26:26 182 3:43:36 0:53:41
198 6494 GUNNARSSON Andre Uttran 1:14:05 272 2:30:40 215 3:43:40 0:53:45
199 6327 ANDERSSON Magnus Ekerö 1:09:14 178 2:36:31 242 3:43:55 0:54:00
200 6535 RENSTRÖM Andreas Mera Lera MTB 1:31:07 375 2:29:22 208 3:44:00 0:54:05
201 6490 STENSTEDT Arne Spånga 1:14:49 277 2:33:12 227 3:44:02 0:54:07
202 6376 HOLGERSSON Martin Bergeforsen 1:09:45 191 2:28:46 204 3:44:26 0:54:31
203 6252 SCHULDT Henrik väsby mtb 1:10:31 211 3:44:32 0:54:37
204 6558 LINDVALL David Shimano 1:05:30 131 2:23:32 159 3:45:06 0:55:11
205 6264 BYLUND Ulf Sollentuna 1:10:05 200 2:29:44 209 3:45:18 0:55:23
206 6543 NILSSON Micke Skinnskatteberg 1:11:37 230 2:29:54 211 3:45:35 0:55:40
207 6583 LENNERDAHL Robert Mtb Täby 1:09:35 183 2:29:09 206 3:45:41 0:55:46
208 6616 PETTERSSON Robert Mera Lera MTB 1:12:08 234 2:33:18 228 3:45:52 0:55:57
209 6335 ANDERSSON Marthin Bromma 1:16:48 299 2:45:13 277 3:45:53 0:55:58
210 6353 NYRÉN Daniel Borlänge CK 1:10:11 205 2:24:38 169 3:45:59 0:56:04
211 6310 NILSSON Peter Happy Mtb / Uppsala 1:10:55 216 2:32:17 222 3:46:05 0:56:10
212 6344 GUSTAFSSON Henrik Hewlett-Packard Multisport 1:08:02 167 2:26:58 185 3:46:11 0:56:16
213 6307 SÖDERLING Robert Fredrikshof 1:14:07 273 2:33:05 225 3:46:49 0:56:54
214 6429 MÄEHANS Gustav Lucent 1:13:21 257 2:30:04 213 3:46:50 0:56:55
215 6628 SAMUELSSON Thomas Segeltorp 1:09:42 188 2:28:07 197 3:47:00 0:57:05
216 6386 STENBERG Fredrik CK Källarn 1:09:49 193 2:25:05 174 3:47:06 0:57:11
217 6519 FALKESTRÖM Erik Ericsson Stockholm IF 1:15:38 285 2:33:49 231 3:47:14 0:57:19
218 6256 NORDH Tomas Nacka 1:05:40 136 2:28:50 205 3:47:16 0:57:21
219 6360 HANSSON Mattias Mtb Täby 1:07:38 158 2:26:57 184 3:47:16 0:57:21
220 6534 HJORTH Niclas Linköping 1:13:04 251 2:32:20 224 3:47:26 0:57:31
221 6349 SUNDLING Leif Njurunda 1:12:19 237 2:32:18 223 3:48:19 0:58:24
222 6273 GRAVER Shawn Bagarmossen 1:07:29 157 2:30:46 216 3:48:24 0:58:29
223 6236 JÖNSSON Nils Stockholm 1:06:20 146 2:22:34 147 3:48:24 0:58:29
224 6262 BJÖRKLUND Johan Kamikaze MTB 1:10:30 210 2:31:15 217 3:48:25 0:58:30
225 6439 NORDSTRÖM Erik Solna 1:42:19 379 2:48:21 292 3:48:39 0:58:44
226 6371 DÖL Patrik Uppsala 1:13:41 259 2:28:27 200 3:49:04 0:59:09
227 6325 ERIKSSON Peter Spårvägen 1:10:22 206 2:30:36 214 3:49:05 0:59:10
228 6255 GRIP Anders Segeltorp 1:05:35 133 3:49:07 0:59:12
229 6492 ISRAELSSON David Stenhamra 1:12:38 240 2:37:00 249 3:49:39 0:59:44
230 6521 IVARS Bengt Garys Vänner 1:15:35 283 2:33:59 232 3:49:42 0:59:47
231 6276 DUE Henrik Pyrets Boys 1:12:21 239 2:31:57 219 3:50:07 1:00:12
232 6248 VACKER Mikael Sundbyberg 1:07:40 159 2:26:25 181 3:50:33 1:00:38
233 6351 SELLBERG Magnus Borlänge 1:10:01 199 2:27:21 189 3:50:48 1:00:53
234 6600 HELLSTRÖM Mattias xx 1:12:09 235 2:33:27 229 3:50:56 1:01:01
235 6350 WENDT Mårten Bromma 1:18:21 313 2:36:51 246 3:51:14 1:01:19
236 6203 DAVIES Paul Enebyberg 1:09:44 190 2:32:16 221 3:51:38 1:01:43
237 6356 STRÖMSTEDT Göran Team NBC Multisport 1:13:41 258 2:36:03 240 3:51:47 1:01:52
238 6530 ELFVING Anders Stortorp AK 1:12:48 243 2:35:44 237 3:52:21 1:02:26
239 6528 ANDERSSON Jan CK Ceres 1:18:17 310 2:38:19 252 3:52:26 1:02:31
240 6320 KRONESTEDT Pelle Stockholm 3:52:36 1:02:41
241 6574 MAGNUSSON Stefan Sollentuna 1:13:50 267 2:36:54 247 3:52:52 1:02:57
242 6531 ALDEMAN Kurt Tumba 1:11:14 222 2:33:09 226 3:53:10 1:03:15
243 6480 THOMSEN Johnny Svinkul 1:14:40 275 2:38:38 254 3:53:18 1:03:23
244 6567 LASSANDER Patrik Sollentuna 1:10:45 213 2:34:07 233 3:53:20 1:03:25
245 6621 SÄLL Hans NCC 1:11:58 233 2:33:43 230 3:53:21 1:03:26
246 6244 SÖDERBERG Magnus Huddinge 1:16:56 301 2:38:31 253 3:53:40 1:03:45
247 6486 LUNDBERG Johan Grödinge 1:14:03 271 2:38:58 256 3:53:46 1:03:51
248 6427 HEDVALL Erik Nacka Strand 1:15:28 281 2:39:23 261 3:54:29 1:04:34
249 6329 ANDERSSON Anders Sollentuna 1:11:33 228 2:36:32 243 3:54:32 1:04:37
250 6538 ÅKESSON Lars-Olof Ullareds mk 1:14:35 274 2:39:46 262 3:54:48 1:04:54
251 6515 VON KRAEMER Anders Sollentuna 1:13:07 254 2:36:43 245 3:54:58 1:05:03
252 6505 FOGELBERG Patrik Sundbyberg 1:13:01 248 3:55:23 1:05:28
253 6629 ALLEN Derek Västerås 1:09:19 179 2:36:27 241 3:55:50 1:05:55
254 6413 SUNDQVIST Greger Kungsörs SK 1:18:34 317 2:41:14 269 3:56:11 1:06:16
255 6369 LINDROTH Urban Kanthal Dirtbikers 1:18:26 314 3:56:19 1:06:24
256 6375 GARMERT Sten Åke Finspångs CA 1:13:19 255 2:36:56 248 3:56:49 1:06:54
257 6447 BOHLIN Andreas Täby MTB 1:12:42 241 2:34:21 234 3:57:01 1:07:06
258 6625 JAMALAINEN Kari Vattenfall Service Syd 1:16:41 295 2:40:14 265 3:57:19 1:07:24
259 6485 PETTERSSON Ove Järfälla 1:17:14 304 2:39:16 258 3:57:46 1:07:51
260 6452 ALMGREN Sven Mariefred 1:15:08 279 2:40:11 264 3:57:55 1:08:00
261 6402 ANDERSSON Örjan Linköping 1:20:15 332 2:45:45 282 3:59:57 1:10:02
262 6315 DEAK Anton Stockholm 1:09:06 176 2:32:11 220 4:00:23 1:10:28
263 6483 HULTMAN Mikael Spårvägen CK 1:11:03 219 2:35:58 239 4:00:42 1:10:47
264 6488 YNGVESSON Michael Spring Mobil X-trail 1:13:49 266 2:39:20 260 4:00:47 1:10:52
265 6275 HEDLUND Ronny Pyrets Boys 1:16:25 290 2:42:38 273 4:00:59 1:11:04
266 6596 ANDERSSON Ove Vendelsö 1:12:18 236 2:35:13 236 4:01:18 1:11:23
267 6338 ÅBERG Jan Sollentuna 1:16:19 289 2:41:03 268 4:01:23 1:11:28
268 6586 WINDH Göran Mellansjö 1:10:22 207 2:35:52 238 4:01:49 1:11:54
269 6260 LINDBERG Tom Livgardets IK 1:12:54 244 2:42:24 272 4:01:55 1:12:00
270 6336 ENGLUND Fredrik Värmdö CK 1:17:39 307 2:40:52 267 4:02:06 1:12:11
271 6263 SVENSSON Erland DIF Alpin 1:12:56 245 2:34:40 235 4:02:34 1:12:39
272 6570 UKUSIC Branco Falu CK 1:18:39 321 2:41:42 271 4:02:40 1:12:45
273 6479 LAPPALAINEN Kenth Järfälla 1:16:37 291 2:40:51 266 4:03:20 1:13:25
274 6347 LARSSON Karl Sundbyberg 1:16:42 296 2:41:15 270 4:03:29 1:13:34
275 6304 BACKLUND Mattias Team Gubbröra 1:10:10 203 2:28:01 196 4:04:02 1:14:07
276 6619 VON BOISMAN Gustaf Nacka 1:14:02 270 2:40:00 263 4:04:09 1:14:14
277 6472 QUICK Niklas Tyresö 1:17:50 308 2:44:49 276 4:04:47 1:14:52
278 6537 FRANZÉN Håkan OK Nackhe 1:20:10 331 2:46:44 286 4:04:58 1:15:03
279 6544 NORLING Martin Björnlunda 1:13:53 268 2:38:10 251 4:08:36 1:18:41
280 6372 HÖRSTAM Patrick puttes änglar 1:21:38 339 2:48:07 289 4:09:11 1:19:16
281 6607 LINDGREN Andreas Nacka 1:16:46 298 2:46:20 284 4:10:04 1:20:09
282 6581 JOSEFSSON Samuel Finspång 1:18:59 323 2:43:00 274 4:10:27 1:20:32
283 6448 PETTERSSON Ronnie Fujitsu MTB 1:11:32 227 2:37:12 250 4:11:07 1:21:12
284 6560 ERIKSSON Mats Rönninge 1:13:41 260 2:44:28 275 4:11:37 1:21:42
285 6564 FORS Patrik jaguarverken 1:13:47 264 2:53:58 302 4:12:20 1:22:25
286 6536 LAGERHÄLL Christer Bollnäs CK 1:15:42 287 2:45:14 278 4:12:28 1:22:33
287 6529 VARPULA Vesa Rönninge 1:21:39 340 2:48:18 291 4:13:23 1:23:28
288 6362 LIEBACK Niklas Älvsjö 1:15:34 282 2:47:43 288 4:13:59 1:24:04
289 6382 BJÖRK Joakim Norrortspolisens IF 1:13:20 256 2:39:12 257 4:14:51 1:24:56
290 6475 PLEIBORN Tomas Spårvägen CK 1:27:08 364 2:58:26 319 4:15:14 1:25:19
291 6284 PICKERING Christopher Mtb Täby 1:17:25 306 2:45:52 283 4:16:07 1:26:12
292 6446 SJÖSTEDT Peter Stockholm 1:18:38 319 2:45:29 280 4:16:26 1:26:31
293 6449 JARÅS Mikael NasdaqOMX 1:18:37 318 2:45:28 279 4:16:26 1:26:31
294 6585 NYMAN Mattias xx 1:22:44 349 2:56:15 313 4:16:28 1:26:33
295 6326 HOLMBÄCK Marcus Bromma 1:16:51 300 2:48:35 296 4:16:39 1:26:44
296 6597 DANIELSSON Sven Eskilstuna 1:16:40 293 2:46:33 285 4:16:43 1:26:48
297 6533 HERO Christer Rönninge 1:11:22 224 2:39:18 259 4:16:48 1:26:53
298 6552 LIND Michael Flytbojarna 1:25:23 355 2:50:57 299 4:16:49 1:26:54
299 6286 KÄMPE Måns Järfälla 1:21:26 337 2:53:03 301 4:18:24 1:28:29
300 6507 THORSTENSSON Stefan Stockholm 1:15:37 284 2:48:38 297 4:19:08 1:29:13
301 6323 GUSTAFSSON Anders Tumba 1:16:15 288 2:53:02 300 4:19:30 1:29:35
302 6432 PERSSON Robert Haninge 4:21:10 1:31:15
303 6504 NILSSON John Nacka 1:13:06 253 2:48:26 294 4:21:16 1:31:21
304 6476 EKBERG Krister swinkul i enköping 1:14:45 276 2:45:30 281 4:22:06 1:32:11
305 6493 MAIK Piotr Hässelby 1:19:26 326 2:54:01 303 4:23:08 1:33:13
306 6481 STEN Bo-Erik Tyresö 1:20:02 330 2:55:16 307 4:23:31 1:33:36
307 6502 SALOMONSSON Henrik Spring Mobil X-trail 1:16:39 292 2:46:47 287 4:23:52 1:33:57
308 6352 HEDLUND Thomas Norrtälje 1:08:18 174 2:48:29 295 4:24:24 1:34:29
309 6474 EKSTRÖM Rolf SOIK HELLAS 1:21:47 343 2:54:11 304 4:24:51 1:34:56
310 6541 ROSSI Leo Högbo GIF 1:21:06 335 2:55:26 308 4:25:13 1:35:18
311 6478 TYSK Johan Huddinge 1:26:45 358 3:00:56 322 4:25:57 1:36:02
312 6514 MANDOLI Raffaele Giovo Bike Italy 1:19:50 327 2:56:33 315 4:26:59 1:37:04
313 6517 AXELSON Per Stockholm 1:27:04 363 3:04:41 331 4:27:00 1:37:05
314 6247 JENSEN Joakim Spice Divers 1:21:58 345 2:54:36 305 4:27:39 1:37:44
315 6245 ERENIUS Jonas Spice Divers 1:21:57 344 2:54:38 306 4:27:41 1:37:46
316 6278 LINDQUIST Krister Scania IF 1:11:05 220 2:50:17 298 4:27:56 1:38:01
317 6580 HEINONEN Johannes Vällingby 1:19:53 328 2:57:49 316 4:29:44 1:39:49
318 6579 REIMER Daniel HappyMTB 1:19:06 324 2:56:18 314 4:29:47 1:39:52
319 6226 NILSSON Alf LK Mjölksyra 1:21:24 336 3:02:44 327 4:29:48 1:39:53
320 6354 LARSSON Torbjörn HIT the dirt 1:22:59 350 2:57:58 317 4:29:51 1:39:56
321 6408 AXELSSON Mattias Umeå 1:27:38 367 3:00:50 320 4:30:17 1:40:22
322 6561 FALLDAHL Mikael Rönninge 1:17:24 305 2:56:11 312 4:30:27 1:40:32
323 6235 FREDRIKSSON Thomas LK Mjölksyra 1:21:27 338 3:02:47 328 4:30:34 1:40:39
324 6227 LUNDQVIST Per årsta 1:18:34 316 2:55:39 311 4:30:34 1:40:39
325 6618 VON BOISMAN Björn Spårvägen Cykel 1:24:44 353 3:01:35 324 4:32:17 1:42:22
326 6605 CARLSSON Jörgen xx 1:18:42 322 2:55:33 309 4:32:56 1:43:01
327 6225 GYHLENIUS Ulf LK Mjölksyra 1:21:04 334 3:02:40 326 4:37:37 1:47:42
328 6297 SVENSSON Patrik Mera Lera MTB 1:25:16 354 3:04:33 330 4:38:00 1:48:05
329 6219 REIZ Henrik SATS Sports Club 1:18:15 309 3:12:16 338 4:38:41 1:48:46
330 6234 MARTINELL Jonne Eskilstuna 1:21:03 333 3:01:03 323 4:39:44 1:49:49
331 6390 AXELSSON Mikael Passkytten Tumba 1:27:37 366 3:02:05 325 4:40:41 1:50:46
332 6470 GUSTAFSSON Kjell Rönninge 1:23:32 351 3:07:48 334 4:40:59 1:51:04
333 6454 LÖVGREN Göran Rönninge 1:24:25 352 3:07:54 335 4:41:10 1:51:15
334 6243 ARVIDSSON Björn Rosersberg 1:17:13 303 3:05:47 332 4:43:48 1:53:53
335 6443 LARSEN Björn Hägersten 1:26:52 359 3:11:45 337 4:46:49 1:56:54
336 6542 JAAKONANTTI Fredrik Tullinge 1:33:52 377 3:15:09 344 4:47:20 1:57:25
337 6442 JOHANSSON Magnus KARLSKRONA CK 1:22:41 348 2:55:39 310 4:47:31 1:57:36
338 6348 LAGERKRANS Patrik Gustavsberg 1:21:45 342 3:02:51 329 4:47:38 1:57:43
339 6509 LAGERGREN Håkan Uppsala 1:28:55 370 3:09:49 336 4:52:59 2:03:04
340 6603 ERICSSON Kåre Bålsta CK 1:31:05 374 3:12:47 341 4:54:13 2:04:18
341 6498 JANSSON Andreas Uppsala 1:27:16 365 3:12:41 340 4:54:28 2:04:33
342 6525 OLOFSSON Christer Järfälla 1:28:06 368 3:15:14 345 4:54:43 2:04:48
343 6495 GOTHÄLL Rikard Double Forte 1:30:06 372 3:13:40 342 4:55:39 2:05:44
344 6207 LINDBERG Hans Team CiP 1:26:56 361 3:12:28 339 4:55:49 2:05:54
345 6462 WÅHLANDER Stefan Enskede 1:38:28 378 3:22:51 346 5:00:11 2:10:16
346 6441 EVANGELOU Anastasios Fredrikshof CK 1:26:36 356 3:14:27 343 5:07:56 2:18:01
347 6497 CEDERBERG David Sollentuna 1:30:49 373 3:25:57 347 5:30:22 2:40:27
6623 AHLSTRÖM Walter Tyresö 1:01:27 60 DNF
6496 ALFREDSSON Jörgen Solna 1:16:59 302 DNF
6595 ALMQUIST HALL Leon Spårvägen CF 1:19:54 329 DNF
6251 ANDERSSON Jesper Hammarby DNF
6547 BERGSTRÖM Klas Stockholm DNF
6259 BIMBASHI Enri Solna 1:26:44 357 DNF
6614 BJÖRKMAN Dennis xx 1:18:20 312 3:06:15 333 DNF
6457 BODIN Bengt Norra Sorunda 1:26:55 360 DNF
6301 BOLANDER Mattias Uppsala DNF
6484 CARLÉN Kjell Tyresö 1:14:00 269 DNF
6610 ELGVEZABAL Igor Rånäs 4H 1:03:57 95 2:18:39 115 DNF
6346 ERIKSSON Mats Animal Island Hillriders 1:05:53 143 DNF
6456 ERIKSSON Thom Uttran 1:42:23 380 DNF
6487 FAGERNAES Ronny Järfälla 1:33:08 376 DNF
6291 FRID Anders Sollentuna 1:09:13 177 2:36:38 244 DNF
6464 GOLD Brandon Älvsjö 1:15:39 286 DNF
6562 HOLM Peter Sollentuna 1:11:10 221 DNF
6593 HOLMBERG Patrik Segeltorp 1:22:21 347 DNF
6333 JARRIN PETERS David Västerås 1:10:57 218 DNF
6324 JOHANSSON Christer Pizza och Dansband MTB 1:13:47 265 DNF
6539 JOHANSSON Niklas Sweco IF 1:16:40 294 2:48:15 290 DNF
6598 JOHANSSON Torbjörn Västerås 1:05:19 124 2:22:41 150 DNF
6414 JOHNSSON Henrik Hällbybrunns IF 1:18:38 320 2:24:06 162 DNF
6393 JONSSON Mikael The burning thighs 1:08:13 173 DNF
6241 KARLSSON Henrik Team HU DNF
6445 KHYSING Magnus SAS institute 1:27:02 362 DNF
6418 LARSSON Viktor Trosa Vagnhärad CK 0:56:36 5 2:02:05 15 DNF
6482 LINDSTRÖM Peder Sundsvallscyklisterna 1:16:45 297 DNF
6444 LÖFVANDER Erik Nacka 1:05:27 129 2:20:04 125 DNF
6471 MEHRAFZOON Sam Team Pinsam DNF
6221 NORLING Joakim Stockholmshem IF DNF
6489 OLOFSSON Petter Huddinge 1:18:20 311 DNF
6265 OLSSON Stefan Scania IF 1:07:56 166 2:48:22 293 DNF
6522 PETTERSSON Lars Hudding 1:21:42 341 2:58:15 318 DNF
6204 REHN Hasse Örebro 1:13:43 261 2:38:57 255 DNF
6345 ROTHSCHILD Joakim Nacka 1:15:02 278 DNF
6455 SKOGLUND Hans Tullinge 1:22:09 346 DNF
6420 STENLUND David AIK CYKEL SKELLEFTEÅ 1:29:54 371 DNF
6477 SVEDENHEIM Anders Spring Mobil X-trail 1:09:46 192 DNF
6613 SÖDERHJELM Patrik xx 1:18:31 315 DNF
6296 TALJA Peter Hässelby 1:13:44 263 DNF
6242 WEIDSTAM Jens CK UNI 1:01:41 66 2:19:29 120 DNF
6473 WIKING Tommy Hisstema 1:19:09 325 3:00:55 321 DNF
6617 ÖSTER Conny Huddinge 1:28:51 369 3:39:13 348 DNF
6458 ARESKOUG Christian Johanneshov DNS
6468 BERGLÖF Petter Fredrikshofs IF CK DNS
6246 BERGQVIST Fredrik Spice Divers DNS
6220 BORG Johan Linköping DNS
6321 BÄCKER Mats Stockholm DNS
6313 CEDERBERG Harald Rönninge DNS
6210 CELMS Kristaps Riga-Focus DNS
6211 DE BOUSSARD Patric OneSpoon E Bikers DNS
6467 DRUGGE Kristoffer Västerås DNS
6460 EINARSSON Johan Solna DNS
6465 FRÖBERG Daniel BCT DNS
6389 GILSTIG Tommy Nyköping DNS
6378 GUSTAFSSON Anders Stockholm DNS
6232 GÅRDER Markus Stockholm DNS
6516 HAGLUND Jesper Johanneshov DNS
6550 HURTIG Björn Stockholm DNS
6506 INGVALDSSON Peter SÖDERTÄLJE DNS
6503 KARLSSON Emil Team Damdaeng DNS
6463 KEDHAMMAR Johan IF Friskis&Svettis Stockholm DNS
6461 KÄRRÖ Jan Johanneshov DNS
6292 LARSSON Björn Ciber Sweden CS DNS
6459 LINDGREN Ralph Älvsjö DNS
6532 LUNDHOLM Robert Åkersberga DNS
6499 LUNDIN Magnus Svinkul DNS
6254 MOLINDER Robert Scania IF DNS
6249 NORDSTRÖM Peter Västerås DNS
6546 NYLANDER Magnus saltsjö-boo DNS
6366 RAHM Thomas Tullinge SK DNS
6422 RUNBERG Petter CITY WOLFS SC DNS
6294 SCHELIN Peter Huddinge DNS
6508 STENBÄCK Johan Eskilstuna DNS
6511 SUNDSTRÖM Olof Stockholm DNS
6280 THOMÄ Arne Bike Department Ost DNS
6466 VEEN HUIS Joakim BCT, Bafe Cycle Team DNS
6520 ÅSHAMMAR Magnus www.rock-ice.com DNS
6305 ÄLMEFUR Ulrik Stockholm DNS
6510 ÖSTERLIND Calle Älvsjö DNS
       
Klass: Single Loop Distans: 22,5 km
Starttid: 11.05 Anmälda: 51 st Startande: 40 st Utgått: 0 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 8043 HANSSON Andreas Spårvägen 0:55:34 1 0:58:27 0:00:00
2 8042 ROOS Björn Länna Sport CK 0:59:49 2 1:02:42 0:04:16
3 8049 LAGULA Mikael Nasdaq OMX 1:05:44 3 1:08:03 0:09:36
4 8018 DINGLE Marcus Mtb Täby 1:08:20 0:09:53
5 8032 BJÖRLING Henrik Linköping 1:05:49 4 1:08:27 0:10:00
6 8025 HOLGERSSON Per Snättringe SK 1:07:08 5 1:09:51 0:11:25
7 8033 SVÄRD Sebastian Team Equal 1:11:02 0:12:35
8 8029 KARLSSON Mikael Wäsby Mtb 1:08:30 6 1:11:13 0:12:46
9 8003 BERGLUND Lars Hassela CK 1:08:55 7 1:12:25 0:13:58
10 8013 NOLKRANTZ Daniel Västerås 1:11:43 8 1:14:43 0:16:17
11 8040 WIRELL Ville Bromma 1:13:08 9 1:16:39 0:18:12
12 8047 LARSSON Eva Gävle 1:16:35 10 1:19:38 0:21:12
13 8019 POPPELSTAM Liv väsby mtb 1:17:48 11 1:21:21 0:22:55
14 8051 LIBELL Micael Örebro 1:18:40 13 1:22:28 0:24:02
15 8026 THOMASSON Jan-Erik Tullinge 1:19:38 14 1:22:56 0:24:29
16 8008 MOLANDER Christer Enskede 1:20:25 15 1:23:49 0:25:23
17 8045 FRYKSTRÖM Niklas OMX 1:18:06 12 1:23:51 0:25:24
18 8030 JOHNSSON Cecilia Hällbybrunns IF 1:21:57 17 1:25:30 0:27:04
19 8005 MYHRÉN Lars-Rune Fredrikshof IF CK 1:22:17 18 1:25:37 0:27:11
20 8031 KÄLLGÅRDEN Elin Bimbo Bikers 1:23:00 19 1:26:53 0:28:26
21 8048 SKOGELAND Ulrika Tullinge 1:25:45 21 1:29:35 0:31:08
22 8035 DUFFLIN Nilas CK UNI 1:25:58 22 1:29:43 0:31:16
23 8034 DUFFLIN Felix CK UNI 1:25:59 23 1:29:46 0:31:20
24 8027 SÖDERMAN Ulrik Stockholm 1:24:59 20 1:31:20 0:32:54
25 8046 CLAESSON Olle Täby 1:21:50 16 1:31:27 0:33:00
26 8024 HOLGERSSON Björn Snättringe SK 1:29:37 24 1:33:33 0:35:06
27 8037 ENGSTRÖM Ulrika Sundbyberg 1:30:30 25 1:34:56 0:36:29
28 8006 HAGMAN Moa årsta 1:32:53 26 1:36:29 0:38:02
29 8021 ERIKSSON Gunilla HIT the dirt 1:32:54 27 1:36:38 0:38:11
30 8014 NOLKRANTZ Frida Västerås 1:33:48 28 1:37:54 0:39:27
31 8011 LUNDIN Erik Uppsala 1:34:03 29 1:38:51 0:40:24
32 8036 MÄEHANS Laine Lucent 1:35:23 30 1:40:09 0:41:42
33 8050 BITÉR Niklas Hässelby 1:38:23 31 1:43:23 0:44:56
34 8041 ARVEDAL Fredrik Sundbyberg 1:40:08 32 1:44:57 0:46:30
35 8017 STRAGE Emma Stockholm 1:49:10 33 1:53:14 0:54:48
36 8044 FRANSSON Jenny Vallentuna 1:50:21 35 1:54:47 0:56:21
37 8020 CROCKER Emma Wäsby Mtb 1:49:55 34 1:56:24 0:57:57
38 8007 ÅKERSTEDT Henrik Stockholms Enhjulingsklubb 1:51:52 36 1:56:30 0:58:03
39 8002 BUCHMAYER Susanne Enskede 1:58:10 37 2:03:34 1:05:07
40 8009 EDLING Ann-Louise swinkul i enköping 2:07:36 38 2:14:46 1:16:19
8023 BÅTH Michael Spårvägen DNS
8004 EKELIN Sussi Cinnober DNS
8016 HALLINGSTAM Johan Stockholm DNS
8001 KRAGSTERMAN Anders Stockholm DNS
8022 LAGERHOLM Lars Johanneshov DNS
8012 LILJEQWIST Magnus Finspångs CA DNS
8028 LINDGREN Ola Täby DNS
8015 NILSSON Anders HAVERDAL DNS
8010 SÖDER Anton Bromma DNS
8039 WEINER Erica Team Weinabmontage DNS
8038 WEINER Mats Team Weinabmontage DNS
       
Klass: Double Loop Distans: 44,5 km
Starttid: 11.05 Anmälda: 70 st Startande: 66 st Utgått: 6 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 7002 GRAM Niklas HIT the dirt 0:57:47 1 2:00:50 0:00:00
2 7016 CARLSSON Alexander Hjo Velicopedklubb 0:57:59 2 2:02:14 0:01:24
3 7003 HOLMGREN Magnus HIT the dirt 1:01:06 3 2:11:13 0:10:23
4 7012 ROSSI Christofer Högbo GIF 1:07:00 6 2:16:09 0:15:19
5 7055 JALVÉN Håkan Enskede 1:08:02 9 2:16:22 0:15:31
6 7029 BALDVINSSON Elisabet Tullinge SK 1:04:42 4 2:18:13 0:17:23
7 7064 ÖLFVINGSSON Madeleine Linköping 1:08:21 13 2:18:15 0:17:25
8 7054 LINDQVIST Fredrik Eskilstuna Cykelklubb 1:07:52 8 2:18:22 0:17:32
9 7069 OBLACK Freddy Solna 1:08:24 16 2:18:27 0:17:36
10 7065 ÅTTING Johan Mera Lera MTB 1:08:22 14 2:18:43 0:17:53
11 7033 ROSENQVIST Urban Västerås 1:05:57 5 2:21:45 0:20:55
12 7053 PETERSSON Fredrik Stockholm 1:08:18 12 2:22:32 0:21:42
13 7058 ERIKSSON Kristian xx 1:10:55 20 2:22:57 0:22:07
14 7068 JUNEGARD Tina Tullinge SK 1:08:24 15 2:24:21 0:23:30
15 7038 KLOCKAR Tomas IK Jarl 1:09:20 18 2:25:13 0:24:23
16 7067 PLESKOVIC Anders Åre Bergscyklister 1:08:26 17 2:25:14 0:24:24
17 7035 ÅSBERG Anders Linköping 1:12:22 23 2:27:36 0:26:46
18 7045 LÄNGBERG Lars Tyresö 1:07:46 7 2:28:02 0:27:12
19 7051 FILIPOWICZ Aleksander Spårvägen CF 1:10:24 19 2:28:13 0:27:23
20 7034 NELSON Per Huddinge 1:13:22 25 2:29:41 0:28:51
21 7049 BERGHOLM Fredrik Vallentuna CK 1:08:03 10 2:30:08 0:29:18
22 7014 HJALMARSSON Erik HP ProLiant team 1:11:23 22 2:30:57 0:30:07
23 7059 IRVANG Tomas Uppsala 1:11:08 21 2:31:44 0:30:54
24 7056 PERSSON Lasse xx 1:13:55 26 2:32:01 0:31:11
25 7031 LANTZ Anders TUNGELSTA 1:14:02 27 2:33:04 0:32:14
26 7008 BERG Florence Borlänge 1:14:03 28 2:34:21 0:33:31
27 7041 WESTLING Hans Spånga 1:14:48 31 2:36:30 0:35:40
28 7007 YDEBRINK Peter Järna 1:17:26 35 2:37:20 0:36:30
29 7052 ANDERSSON Mikael Täby 1:18:08 36 2:37:54 0:37:04
30 7057 JORDAHL Andreas xx 1:12:58 24 2:38:35 0:37:45
31 7039 BLÖMER Fredrik Erstaviksgänget 1:18:53 38 2:40:40 0:39:50
32 7023 GOJ Wojciech Spårvägen CF 1:16:35 33 2:40:43 0:39:53
33 7013 ERIKSSON Satu Eskilstuna Ck 1:18:23 37 2:41:06 0:40:15
34 7026 BENGTSSON Ralph Lidingö 1:16:59 34 2:41:12 0:40:21
35 7011 LUNDELL Fredrik Stockholm 2:43:04 0:42:14
36 7022 JOHANSSON Sven-Erik BJÖRKHOLM BIL 1:21:29 42 2:45:39 0:44:48
37 7027 SVENSSON Petra CK Wano 1:22:14 44 2:46:16 0:45:26
38 7044 WALLENIUS Niklas Fjugesta 1:14:10 29 2:51:18 0:50:28
39 7036 ORCHARD Simon Erstaviksganget 1:21:00 41 2:51:20 0:50:30
40 7043 BURMAN Magnus IF Mecman 1:21:30 43 2:51:23 0:50:33
41 7018 KROGH Arne Kungsängen 1:20:15 39 2:55:05 0:54:14
42 7005 HANELL Leif Järfälla 2:55:16 0:54:26
43 7028 LANGMAN Jonas Bålsta 1:27:12 52 2:56:55 0:56:04
44 7030 HALLIN Jörgen Örebro Cyklisterna 1:14:38 30 2:57:40 0:56:50
45 7006 VESTERBERG Mats Hägersten 1:27:14 53 2:57:50 0:57:00
46 7066 GRANATH Lennart Borensbergs IF CK 1:25:27 49 2:58:51 0:58:01
47 7060 LINDBOM Anna xx 1:28:27 55 3:00:14 0:59:24
48 7015 STRÖMBERG Anders Friluftsfrämjandet 1:20:54 40 3:00:19 0:59:29
49 7063 HOLMBERG Per xx 1:24:11 46 3:01:22 1:00:31
50 7032 PETTERSSON Inger Fredrikshofs friidrott 1:23:24 45 3:05:38 1:04:48
51 7010 ONN Cecilia Bimbo Bikers 1:27:18 54 3:05:46 1:04:56
52 7024 HAMRÉN Peter Pizza på fredag 1:24:58 48 3:06:34 1:05:44
53 7019 SKOG Christian Handen 1:28:56 56 3:08:01 1:07:10
54 7004 ERIKSSON Björn Värmdö 1:24:54 47 3:10:19 1:09:29
55 7025 MELIN Henrik Linköping 1:25:52 50 3:11:11 1:10:21
56 7017 RÅBERG Kim Upplands Väsby 1:08:16 11 3:19:09 1:18:19
57 7037 NELSON BERG Annika Sätra IF 1:33:07 59 3:23:25 1:22:35
58 7046 TÖRNER Anna Täby 1:40:51 62 3:24:35 1:23:44
59 7047 FRID Elisabeth Wäsby Mtb 1:31:57 58 3:28:14 1:27:23
60 7062 WAHLIN Sarah CK Antilopen 1:34:13 61 3:39:44 1:38:53
7009 ADLER Ingmarie North Bay MTB 1:33:49 60 DNF
7050 ERIKSSON Joakim Järfälla DNF
7042 FROST Erik Mora 1:15:21 32 DNF
7061 OHLSSON Torbjörn Haninge SOK 1:26:53 51 DNF
7048 SVENSSON Sven Huddinge DNF
7020 VAZQUEZ DE LA TORRE Luis Haninge 1:29:22 57 DNF
7001 ALLARD Michael Kumla DNS
7021 BJÖRKHOLM Per BJÖRKHOLM BIL DNS
7040 BLOMSTEDT Mats Finspångs CA DNS
7010 EKHAMRE Pär Eskilstuna Ck DNS